Предмет: Химия, автор: yana77099

ПОМОГИТЕ ПРОШУ!
1. При взаємодії цинку з розчином хлоридної кислоти виділилось 44,8 л водню. Яка маса цинку прореагувала. Відповідь дайте цілим числом (округліть до цілих результат) без одиниць вимірювання.
2. Яка кількість речовини сульфатної кислоти утвориться при взаємодії 2 моль сульфур(VI)оксиду з водою? Відповідь дайте числом без одиниць вимірювання.
3. Яка кількість речовини кальцій гідроксиду утвориться під час взаємодії кальцій оксиду масою 28 г з водою?
4. У результаті реакції обміну між барій оксидом і сульфатною кислотою випав осад масою 46,6 г. Яку масу барій оксиду взято?

Ответы

Автор ответа: viktorpolezaev62
0

Задача 1

Дано:

V(H2)=44,8 л

Найти:

m(Zn)-?

Решение:

Zn+2HCl=ZnCl2+H2

n(H2)=V/Vm= 44,8 л:22,4 л/моль= 2 моль

n(H2)=n(Zn)= 2 моль

m(Zn)=n*M= 2 моль*65 г/моль=130 г

M(Zn)=65 г/моль

Ответ: m(Zn)=130 г

Задача 2

Дано:

n(SO3)=2 моль

Найти:

n(H2SO4)-?

Решение:

SO3+H2O=H2SO4

n(SO3)=n(H2SO4)= 2 моль

Ответ: n(H2SO4)= 2

Задача 3

m(CaO)= 28 г

Найти:

n(Ca(OH)2)-?

Решение:

CaO+H2O=Ca(OH)2

n(CaO)=m/M=28 г:56 г/моль=0,5 моль

M(CaO)=40+16=56 г/моль

n(CaO)=n(Ca(OH)2)=0,5 моль

Ответ: n(Ca(OH)2)=0,5 моль

Задача 4

Дано:

m(BaSO4)=46,6 г

Найти:

m(BaO)-?

Решение:

BaO+H2SO4=BaSO4+H2O

n(BaSO4)=m/M=46,6 г:233 г/моль=0,2 моль

M(BaSO4)=137+32+16*4=233 г/моль

n(BaSO4)=n(BaO)=0,2 моль

m(BaO)=n*M=0,2 моль*153 г/моль=30,6 г

M(BaO)=137+16=153 г/моль

Ответ: m(BaO)=30,6 г

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: PolinaKotik11