Поможіть пж 50 балов +лучший : яким було Українське село в 19ст
Ответы
Відповідь:
Життя українських селян не змінилося з попередніх часів. Як і раніше, села закладали поблизу річок та озер, утворюючи вулиці, обабіч яких стояли хати й простягалися городи. Традиційними були зовнішній вигляд та внутрішнє опорядження хат. Про те, яким був побут українських селян, якими клопотами вони переймалися, якими були звичаї українського села, довідуємося з творів І. Котляревського, Г. Квітки-Основ’яненка, Т. Шевченка, М. Гоголя. У другій половині 19 - на початку 20 ст. картини селянського побуту майстерно змальовували Панас Мирний та Іван Нечуй-Левицький, з творами яких познайомитеся на уроках української літератури.
Цінним історичним джерелом є рукописні ілюстровані альбоми Домініка П’єра де ла Фліза, француза за походженням, який від 20-х років 19 ст. був лікарем на Київщині. У службових поїздках Київщиною він не лише надавав медичну допомогу, а й занотовував почуте й побачене. Записи доповнював малюнками. Ось як де ла Фліз розповідає про побут українських селян: «Селянські житла (на Київщині) скрізь збудовані з дерева, вони, як правило, теплі взимку. Їх зовнішнє й внутрішнє планування всюди майже однакове... Майже всі хати вкриті соломою. Загалом у селах будинки невеликі, у них рідко буває більше однієї кімнати, перед якою є сіни, з другого боку від сіней роблять комору без вікон. У кімнаті завжди є піч. Хати заможніших селян часом просторіші, кімнати не такі тісні, у них більше порядку й чистоти, досить часто вони побілені всередині і ззовні. Внутрішнє впорядкування кожної
хати майже скрізь однакове. В усіх помешканнях завжди можна бачити в кутку кімнати напроти дверей грубо намальовані образи святих у більшій чи меншій кількості, прикрашені натуральними висушеними квітами та білими рушниками, вишитими червоними узорами. У їхніх помешканнях зовсім немає меблів, хіба що іноді шафа і декілька простих стільців.
Пояснення:
Ответ:
Життя українських селян не змінилося, як було раніше. Як і раніше, села будували біля річок та озер, утворюючи вулиці, обсаджені будинками та садами. Зовнішнє та внутрішнє оздоблення будинку традиційне. З творів І. Котляревського, Г. Квітки-Основ’яненка, Т. Шевченка, М. Гоголя дізнаємося про життя українських селян, про що вони дбають, які звичаї українських сіл.
Ось як описує життя українських селян де ля Фліс: «Селянські хати (на Київщині) скрізь дерев’яні, а зими зазвичай теплі. Зовнішній та внутрішній плани у них майже скрізь однакові...майже. всі хати всі вкриті соломою.Взагалі будинки в селі дуже маленькі і рідко мають одну кімнату, спереду передпокій, а з іншого боку комора без вікон, в кімнаті завжди є піч. Будинок заможного селянина Іноді просторіше, кімнати менш тісні, більш впорядковані й чисті, їх часто розписують всередині і зовні.
Внутрішнє сортування кожного будинку скрізь майже однаковий. У всіх кімнатах завжди можна побачити в кутку кімнати перед дверима більш-менш замальовані фігури святих, прикрашені натуральними засушеними квітами та білими рушниками, вишитими червоними візерунками. У їхніх кімнатах взагалі немає меблів, за винятком іноді шафи та кількох простих стільців.