Терміново, види походження озер і коротко поясніть
Ответы
Ответ:1. Реліктові (залишкові) - залишки давніх морів, що в наслідок вертикальних рухів земної кори, опинились відрізаними суходолом від океану. Каспійське (найбільше в світі S≈371 тис. км2 ) та Аральськеморя.
2. Тектонічні - западини сформувались у прогинах земної кори ( Вікторія) або у розломах, мають витянуту форму (найглибше озеро в світі Байкал - 1620 м, Танганьїка - 1470 м, Тітікака).
3. Льодовикові - озера, що виникли в заглибинах поверхней, пов'язаних з діяльністю льодовика. Широко представлені в Карелії, Фінляндії, Лабрадорі тощо. У горах льодовикові озера називають -кари: Бребенескул (найвисокогірніше озеро України) та Несамовите в Карпатах.
Льодовиково-тектонічні - западини сформувались у прогинах земної кори, відшліфувались давніми льодовиками. Великі Американські ( Верхнє, Мічіган, Гурон, Ері, Онтаріо), Ладозьке озеро.
4. Вулканічні - озера, які утворилися в кратерах згаслих вулканів. Багато таких озер в сейсмічних поясах Землі. В Україні зустрічаються в в Карпатах, наприклад, озера Липовецьке та Синє.
5. Карстові озера виникають в результаті розчинення підземних гірських порід. Шацькі (найглибше - Світязь ≈ 58м) та Слов'янські (Рапне, Вейсове, Сліпне) озера в Україні .
6. Загатні озера виникли в горах, коли під час землетрусів траплялися перекриття річок завалами або потоками лави. Тана в Африці, Синевир в Україні, Саре́зьке озеро на Памірі (Таджикистан), утворилось за одну ніч в лютом у 1911 року, коли землетрус спричинив обвал гірських порід у долині річки Мургаб.
7. Заплавні (озера-стариці) - утворились у заплавах рівнинних річок. Їх розміри, як правило, незначні. В Україні таких озер найбільше, розташовані вони на заплавах басейнів Дніпра, Десни, Дунаю, Сіверського Дінця...
8. Лагунні (лиманні) озера виникають, коли піщані наноси відокремлюють мілководну частину моря (лагуну) або розширене гирло річки (лиман). Найбільшим лагунним озером світу є Маракайбо (Венесуела).
В басейні Дунаю виникли великі за площею озера-лимани внаслідок підтоплення морем гирлових частин його приток. Тепер вони віддалені від берега Чорного моря і коливання рівня води в них пов'язане з паводками на Дунаї. Глибина озер тут незначна. Озеро-лиман Ялпуг (S ≈ 149 км2, max глиб.- 6 м) є найбільшим прісноводним озером України. Багато озер-лиманів на чорноморському узбережжі: Куяльницький, Хаджибейський, та Сасик (Кундук) - найбільше за площею озеро України.
Объяснение:обьеснение в ответе всЁ коротко