Срочно Прошу порівняйте архітектуру античності і класицизму
Ответы
Ответ:
Античний стиль в архітектурі. Античність – сукупність проявів культури древніх греків і римлян, які з епохи Відродження прийнято вважати класичними.
1. Великі приміщення і багато світла в інтерєрі.
2. Осьова побудова, правильна геометрія.
3. Галереї з колон, полога покрівля.
4. Ордерна система архітектурної композиції.
5. Використання настінного живопису, фризу під ліпнину, облицювання.
6. Використання барельєфів та скульптур.
Давньогрецька та римська архітектура була настільки гармонійною і цілісною, що згодом сприймалася більш пізніми стилями, як першоджерело - еталон для наслідування.
Вона підкреслює у своїх будинках і архітектурних спорудах ідею сили, могутності та величі.
Стиль має два напрямки свого розвитку:
- досягнення досконалості пропорцій, прагнення до монументальності і масштабності споруд, які вражають уяву своїми розмірами;
- прагнення додати легкість, витонченість ліній.
Класицизм в архітектурі в якості основи мав ордер, пропорцію й формою близьким до античності, симетрично-осьовими композиціями, стриманістю декоративного оздоблення, регулярною системою планування міст.
Архітектура класицизму характеризується строгістю форми, ясністю просторового розв`язку, геометризмом інтер`єрів, м`якістю квітів і лаконізмом зовнішньої, а також внутрішньої обробки споруджень. У порівнянні з будинками будівель у стилі бароко, майстрами епохи класицизму не віддавалися просторові ілюзії, що спотворювали пропорції будинку. І тому у парковій архітектурі зложився тому що регулярний стиль, у якому всіх клумб і газонів правильна форма, а зелені насадження розташовані строго по прямій, а також ретельно підстрижені
Росіянин класицизм в архітектурі зародився в останній третині XVIII століття. Класицизм в архітектурі втілив у собі зовсім новий, небувалий для країни по розмахові, ідейній наповненості, і національному пафосу історичний етап розквіту світської культури.
Класицизм є архітектурним стилем і естетичним напрямком, властивим для європейського мистецтва к. XVII н. XIX вв.
В основі цього стилю лежать ідеї раціоналізму, які йдуть із філософії Декарта. Для класицизму інтерес представляє лише поняття вічного й незмінного у кожному з явищ він прагне розпізнати винятково істотні й типологічні риси, тем самим відкидаючи якісь випадкові індивідуальні ознаки.