Визначте двоскладні й односкладні речення, установіть, які з них неповні. Випишіть неповні речення, поясніть морфологічне вираження головного речення та типи неповних речень.
1. А довкола — млисто-бузкова далеч, і золота стерня, і запашний, не отруєний війною вечір (О. Гончар.). 2. Кров свою віддам твоїй калині, пісню — травам, птицям і лісам, плоть — піску, чорнозему і глині, а високі думи — небесам (М. Луків). 3. «Чого ви, хлопці?» — спитав Савко (М. Хвильовий). 4. Хвилини здаються тобі за години, години — за дні, дні — за роки (Панас Мирний). 5. На сході троянди світання в хитанні гілок золотих (В. Сосюра). 6. Незважаючи на ранню весну, надворі було душно.6.Три явори посадила сестра при долині, а дівчина заручена — червону калину (Т. Шевченко). 7. Не втирайте ж мої сльози, нехай собі ллються (Т. Шевченко). 8. Подихнуло на Пилипка вільним повітрям, ущипнуло за ніс (Панас Мирний). 9. А Соломія все не поверталась. Десь заблудилась у плавнях (М. Коцюбинський). 10. Поранені почали марити: один — домівкою, а другий — боєм (М. Стельмах).
Дам 30 балів!!!!!
Ответы
Ответ:
1. А довкола — млисто-бузкова далеч, і золота стерня, і запашний, не отруєний війною вечір (О. Гончар.). - це односкладне , номінативне , повне .
2. Кров свою віддам твоїй калині, пісню — травам, птицям і лісам, плоть — піску, чорнозему і глині, а високі думи — небесам (М. Луків). - це односкладне , означувально-особове , повне
3. «Чого ви, хлопці?» — спитав Савко (М. Хвильовий). це двоскладне але неповне ситуативне .
4. Хвилини здаються тобі за години, години — за дні, дні — за роки (Панас Мирний). це складносурядне речення з першою двоскладною , і з іншими неповними , контекстуальними .
5. На сході троянди світання в хитанні гілок золотих (В. Сосюра).
- це односкладне номінативне , повне
6. Незважаючи на ранню весну, надворі було душно.
- це односкладне безособове , повне речення
6.Три явори посадила сестра при долині, а дівчина заручена — червону калину (Т. Шевченко).
- це складне речення , перше двоскладне , друге неповне , контекстуальне .
7. Не втирайте ж мої сльози, нехай собі ллються (Т. Шевченко).
це складне речення , перше односкладне означувально-особове , друге неповне , контекстуальне .
8. Подихнуло на Пилипка вільним повітрям, ущипнуло за ніс (Панас Мирний). це односкладне неозначувально особове , повне
9. А Соломія все не поверталась. Десь заблудилась у плавнях (М. Коцюбинський). перше речення двоскладне , повне . Друге двоскладне , неповне , контекстуальне
10. Поранені почали марити: один — домівкою, а другий — боєм (М. Стельмах). це неповне , контекстуальне
Объяснение: как то так , во втором там відсутній підмет я , але ми не можемо взяти його з контексту тому повне