Історичні факти про польщу ????? пжпжжпж
Ответы
Ответ:
1. Країна, яка випадково запросила до себе ворога
2.Держава з першою конституцією в Європі
3.Країна у центрі Кривавих земель
Объяснение:
1.Прийняття християнства не означало мирного співжиття з іншими християнськими країнами. Одним із найсерйозніших середньовічних воєнних конфліктів у цій частині Європи стало зіткнення між Мазовецьким книзівством і Державою Тевтонського ордену.
Тевтонський орден виник як воєнне монаше братство для боротьби з мусульманами на Близькому Сході, однак після хрестового походу проти пруських язичників у 1230-их роках тевтонці здобули сильний вплив на всю Східну Європу. Фатальним виявилося рішення польського князя Конрада Мазовецького запросити хрестоносців допомогти йому навернути на християнство певні непоступливі язичницькі племена. Зрозуміло, якби він знав про наслідки, то подумав би двічі.
За підтримки Священної Римської Імперії хрестоносці зайняли величезні території сучасної Польщі, Литви, Латвії й Естонії, створили незалежну Державу Тевтонського ордену. Це був приклад держави, сформованої в результаті зовнішньої колоніальної експансії з єдиною метою — «нести цивілізацію».
У 1569 році Королівство Польське утворило унійну державу з Литвою — Річ Посполиту, яка почала війну з тевтонськими рицарями й остаточно розгромила орден у битві під Ґрюнвальдом (Танненберґом). Правда, перемога не призвела до повного зникнення загрози. В 1525 році Держава Тевтонського ордену трансформувалась у Пруське світське герцогство, яке трохи згодом злилося з польським заклятим ворогом, курфюрством Бранденбурґ-Прусія, щоб у майбутньому зіграти головну роль у поділах Речі Посполитої.
2.У 1791 році Польща прийняла державний акт, відомий як Конституція 3 травня, яку ірландський державний діяч Едмунд Берк назвав «найкращим із благ, що їх будь-коли будь-яка нація отримала». Конституція передбачала радикальні реформи політичного устрою Речі Посполитої, та цього виявилося замало, зрештою, було уже надто пізно.
Проте цей державний акт став другою у світі кодифікованою національною конституцією (після конституції США 1789 року) і першою конституцією в Європі. Польський документ зберігав юридичну силу упродовж дев'ятнадцяти місяців, а за кілька років Польщу було стерто з мапи Європи.
3.У ХХ столітті території сучасних Польщі, Білорусі, України і країн Балтики стали сценою серії жахливих подій, таких як геноциди, етнічні чистки і війни.
За тринадцять років — від 1932–1933, коли відбувався Голодомор в Україні, і до 1945, коли завершилася Друга світова війна — загинуло 14 мільйонів осіб, які жили на цих територіях, що дало підставу американському історику Тімоті Снайдеру назвати їх «кривавими землями».
Опинившись поміж двома тоталітарними режимами — гітлерівським і сталінським, населення цих земель (передовсім цивільне) потрапило у жорна репресій і масових убивств: Голодомору (1932–1933), «польської операції» НКВД (1937), масових розстрілів білоруської (Куропати, 1937) та польської інтелігенції (1940), Голокосту (1933–1945).
За час війни Польща втратила 6 мільйонів своїх громадян (із них 3 мільйони євреїв), тобто приблизно 17 відсотків довоєнного населення