Предмет: Биология, автор: evelinabilonozka

особенности строения скелета передних и задних конечностей у риби,амфібії,рептилії,птахи,ссавці​

Ответы

Автор ответа: naviedem
0

Ответ:

Усім хордовим тваринам притаманний внутрішній скелет, що виконує захисну функцію і слугує місцем прикріплення м’язів. Під час ембріонального розвитку в цих тварин закладається хорда. У хребетних тварин хорду заступає хрящовий (хрящові риби, осетрові риби) або кістковий (кісткові риби, земноводні, плазуни, птахи, ссавці) хребет. Хребет побудований з хребців Кожен хребець складається з тіла та дуги. Отвори верхніх дуг, накладаючись одна на одну, утворюють хребтовий канал, у якому розташований спинний мозок.

• Скелет кісткової риби складається із черепа, хребта та скелета плавців. Череп - скелет голови - утворений великою кількістю кісток, які нерухомо з’єднані між собою. Рухливо сполучається із черепом лише нижня щелепа, що дає змогу тварині активно захоплювати здобич, та зяброві кришки. Череп захищає головний мозок. До складу черепа входять і зяброві дуги, на яких розміщені зябра. У хребті риб є два віддали: тулубовий і хвостовий. Тулубові хребці несуть ребра, хвостові ребер не мають.

Скелет плавців кісткових риб представлений кістковими променями. Скелет парних плавців (грудних і черевних) включає ще й пояси кінцівок. До їхніх кісток приєднуються м’язи, що рухають плавці. Мускулатура краще розвинена на спинному боці тіла та у хвостовому відділівідділі. М’язи тулуба мають вигляд широких стрічок. Також є спеціалізовані м’язи, які рухають нижню щелепу, зяброві кришки, плавці тощо.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: арплпьпи