поясніть тезу:Яка людина, така в неї й мова
Ответы
Серед людей, які нас оточують, можна зустріти людей з різним рівнем освіти і культури, різною поведінкою та мовним рівнем. Кожна людина ставиться по-різному до того, якою мовою розмовляє вона, а також якою мовою розмовляють з нею. Деякі люди дбають про рідну мову, плекають її, постійно збагачують свій словниковий запас, покращують свій мовний і культурний рівень та рівень спілкування з іншими людьми, тим самим збагачуючи і їхню мову, а деякі люди, які, незважаючи на свою освідченість і зовні високий культурний рівень, зовсім не дбають про рідну мову. Вони не вважають, за потрібне правильно розмовляти та перейматися чистотою мови, недоречно та неохайно використовують слова та нехтують красою мови своїх предків. Такі люди можуть отримати декілька вищих освіт, але по-справжньому освідченими вони не стануть доти, доки не навчаться красиво та правильно розмовляти. Своїм невважливим ставленням до рідної мови ці люди виявляють свою духовну неповноцінність, свою байдужість до історії свого народу, до оточуючих людей.
Неповага до рідної мови – це, перш за все, неповага до самого себе та героїчного минулого своєї країни, до її сучасного життя та до її майбутнього.
В славній багатовіковій історії нашого народу не було жодного видатного поета чи письменника, який би не прославляв рідну мову, свою любов до неї, який би не покладав на неї великих надій у майбутньому, бо доля нашого народу нерозривно зв’язана з долею рідної мови. Я вважаю, нам не слід нехтувати важливістю живого слова, треба добре вивчати рідну мову та прагнути підвищувати свій культурний і мовний рівень. Лише за таких умов кожен з нас зможе стати повноправним членом сучасного суспільства, лише за таких умов нам буде зрозумілий зміст тези: «Яка людина, така в неї й мова».
Отже, можу дійти до висновку, щоб стати вихованою і культурною людиною треба поважати рідну мову, вивчати і не цуратися її. Адже рідна мова — це частина національної культури і займає важливу частинку життя кожної людини