помоги пожалуйста. Срочно.
Ответы
Ответ:
В лежачому положенні
Для переносу постраждалих на великі відстані в лежачому положенні найкраще використовувати ноші. Вони можуть бути, як спеціальні медичні так і імпровізовані з підручних матеріалів (ковдр, простерадл, мішків, сорочок).
При переміщенні постраждалих на ношах важливо слідкувати за тим, щоб його голова і шия знаходилися на оному рівні з тіломта щоб дихальні шляхи залишалися вільними.
Укладати на ноші постраждалого потрібно вдвох. Для цого ноші потрібно розмістити збоку від постраждалого, одному рятівнику потрібно однією рукою обхопити груди постраждалого, а іншою фіксувати голову, другому рятівнику однінією рукою обхопити гомілку зверху а іншою рукою стегно знизу. Токож можна перекладати постраждалого на м’які ноші застосовуючи стабільне бокове положення, якщо немає підозри на травму шиї та хребта. Постраждалих з підозрою на травми шиї та хребта потрібно транспортувати тільки на транспортному медичному щиті, який за відсутності можна замінити довгою деревяною дошкою.
Для перенесення на ношах краще залучити якнайбільше людей, особливо при великій масі постраждалого. По рівній поверхні правильно переносити постраждалого на ношах ногами вперед. Тоді рятівник, що знаходиться збоку голови зможе контролювати стан постраждалого. Рятвники повинні йти короткими кроками, не в ногу, запобігаючи струсам ношів. При спуску, наприклад зі сходів, постраждалого також потрібно нести ногами вперед, а от при підйомі навпаки — головою вперед.
Объяснение: