Предмет: География, автор: gjbing

1. Скільки кліматичних поясів є в Африці, напишіть їх назви у зошиті.
2. Чому в субекваторіальному поясі опади випадають влітку?
3. Який кліматичний пояс Африки називають поясом вічного літа? Чому?
4. Опишіть кліматодіаграму м Бамако.
5. Чому літо в субекваторіальному кліматі без опадів?
6. Напиши назви кліматичних областей , що сформувалися в тропічному кліматі.
7. Які максимальні температури спостерігаються в пустелі Сахара?
8. Назвіть причину утворення тропічного вологого клімату на побережжі Індійського океану.
9. Яка причина утворення пустелі Наміб на побережжі Атлантичного океану?
10.Назвіть райони формування середземноморського клімату Африки.
11. Чому клімат на крайньому південному сході материка називають субтропічним з рівномірним зволоженням? 

Ответы

Автор ответа: mayorket
2

Ответ:

1)Територія Африки розташована у межах екваторіального, субекваторіальних, тропічних та субтропічних поясів. Через те, що екватор перетинає Африку майже по середині- усі її кліматичні пояси, за винятком екваторіального,

2)По обидві сторони від екваторіального кліматичного поясу знаходяться субекваторіальні пояси. Влітку тут переважає екваторіальний тип клімату, а взимку – тропічний і сухий. Саме тому опадів випадає більше в літній період, ніж у зимовий період.

3)Екваторіальний кліматичний пояс охоплює узбережжя Гвіней ської затоки та улоговину річки Конго. Його називають поясом «вічно го літа». Тут постійно висока температура повітря (+24 °С і вище), ви сокою є і вологість повітря. Зранку стоїть сонячна погода і нагріте й насичене вологою повітря

4)столиця держави Малі, порт на річці Нігер. Місто розташоване на берегах Нігера, у південно-західній частині країни. Виробляються медикаменти, текстиль, тютюн, продукти хімічної промисловості, вироби з металу.

5)великі смуги земної поверхні, які виділяють за кліматичними умовами і які мають характер широтних поясів (виділяють за особливостями режиму температури та опадів).

6)Тропічний кліматичний пояс — утворює два пояси на північ та південь від субекваторіального кліматичного поясу. Тропічний клімат формується загалом під впливом тропічних повітряних мас, що формуються між 23°30' північної й південної широт. Оскільки тропічний кліматичний пояс є одним з основних, то в ньому протягом усього року панують тропічні повітряні маси, які за ознаками є сухими й жаркими.

7) Сахара - найбільша з жарких пустель земної кулі. Її площа, відповідна область із середньорічною кількістю опадів від 100 мм і менше, приблизно дорівнює території США. Це "мертве серце" Сахари простягається приблизно на 5150 км від берегів Атлантичного океану до узбережжя Червоного моря в Єгипті і Судані. Місцями в Лівії і Єгипті пустеля виходить до узбережжя Середземного моря. З півночі на південь Сахара простягнулася на 970-1300 км, причому найбільш вузька вона на атлантичному узбережжі. У кліматичному відношенні - по сполученню максимальної тривалості сонячного сяйва у відсотках від можливого, високої температури, низької вологості повітря і відсутності дощів - Сахара являє собою самий класичний приклад жарких пустель світу

8)клімат Африки зумовлений географічним положенням материка Африка, його великими розмірами, особливостями рельєфу і баричного тиску, близькістю величезного континентального масиву Євразії, а також холодними (біля західних берегів) і теплими течіями (біля східних берегів). Мала розчленованість робить материк малодоступним для впливу моря.

9)Пустелі Атакама в Південній Америці й Наміб в Африці утворилися на узбережжях материків. Причиною тому є прибережні холодні течії (у Південній Америці Перуанська, а в Африці – Бенгальська), які приносять сухе повітря.

10)Поширений на територіях, прилеглих до Середземного моря, а також цей тип клімату переважає в більшій частині Каліфорнії, в деяких районах Західної і Південної Австралії, в південно-західній частині Південної Африки, у центральній частині Чилі.

11)український термін — підзворотниковий пояс[1][2]) — перехідний від тропічного до помірного кліматичний пояс Землі. Субтропіки розташовані приблизно між 25° і 45° у північній і південній півкулі. У цих регіонах, як правило, спостерігаються тропічне літо і нетропічна зима. Субтропіки часто ділять на аридні (середземноморський клімат), вологі та напіввологі. Поширене визначення називає клімат субтропічним, якщо середньорічна температура становить більш ніж 20 °C, а середня температура найхолоднішого місяця (січня або липня залежно від півкулі) знаходиться нижче за цю відмітку, але перевищує 0 °C. У субтропіках збереглися релікти раннього кайнофіту (середній Крейдяний період).

Похожие вопросы