Найти исторические сведения о математике
Ответы
Ответ:
В історії математики існує кілька класифікацій історії математики, по одній із них виділяються кілька етапів розвитку математичних знань:
Формування поняття геометричної фігури та числа як ідеалізації реальних об'єктів та множин однорідних об'єктів. Поява рахунку та вимірювання, які дозволили порівнювати різні числа, довжини, площі та обсяги.
Винахід арифметичних операцій. Накопичення емпіричним шляхом (методом проб і помилок) знань про властивості арифметичних дій, способи вимірювання площ і обсягів простих фігур і тіл. У цьому напрямі далеко просунулися шумеро-вавилонські , китайські та індійські математики давнини.
Поява в Стародавній Греції дедуктивної математичної системи, яка показала, як отримувати нові математичні істини на основі вже існуючих. Вінцем досягнень давньогрецької математики стали «Початки» Евкліда , які грали роль стандарту математичної суворості протягом двох тисячоліть.
Математики країн ісламу як зберегли античні досягнення, а й змогли здійснити їх синтез із відкриттями індійських математиків, які у теорії чисел просунулися далі греків.
У XVI-XVIII століттях відроджується і йде далеко вперед європейська математика. Її концептуальною основою в цей період була впевненість у тому, що математичні моделі є своєрідним ідеальним скелетом Всесвіту [1] , і тому відкриття математичних істин є одночасно відкриттям нових властивостей реального світу. Головним успіхом цьому шляху стала розробка математичних моделей залежності змінних величин ( функція ) і загальна теорія руху ( аналіз нескінченно малих ). Всі природничі науки були перебудовані на базі нововідкритих математичних моделей, і це призвело до їхнього колосального прогресу .
У XIX-XX століттях стає зрозуміло, що взаємини математики і реальності далеко не так просто, як раніше здавалося. Немає загальновизнаної відповіді на свого роду «основне питання філософії математики » [2] : знайти причину «незбагненної ефективності математики в природничих науках» [3] . У цьому, і не тільки в цьому, щодо математики розділилися на безліч шкіл, що дискутують . Намітилося кілька небезпечних тенденцій [4] : надмірно вузька спеціалізація, ізоляція від практичних завдань та інших. У той самий час міць математики та її престиж, підтриманий ефективністю застосування, високі як ніколи.
Крім великого історичного інтересу, аналіз еволюції математики представляє велику важливість у розвиток філософії та методології математики. Нерідко знання історії сприяє прогресу конкретних математичних дисциплін; наприклад, давня китайська задача (теорема) про залишки сформувала цілий розділ теорії чисел .