Предмет: Химия, автор: dimas222226

Октан вступив у реакцію повного окиснення, унаслідок чого утворився карбон(ІV) оксид об’ємом 89,6 л (н. у.). Обчисліть масу та кількість речовини октану, що прореагував.

Ответы

Автор ответа: KimNikoll13
1

Ответ:

m(С8Н18) = 57 г; n(С8Н18) = 0,5 моль

Объяснение:

х г                               89,6 л

С8Н18 + 12 1/2О2 → 8СО2 + 9Н2О

1 моль                            8 моль

114 г/моль                  22,4 л/моль

  114 г                           8 • 22,4 л

М(С8Н18) = 12 • 8 + 1 • 18 = 114 (г/моль)

х = (114•89,6) : (8•22,4) = 57 (г)

n(С8Н18) = 57 : 114 = 0,5 (моль)

Відповідь: m(С8Н18) = 57 г; n(С8Н18) = 0,5 моль

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: игорь258
Предмет: Алгебра, автор: Aisisara