Предмет: Другие предметы, автор: kristinagandzuk9

Байка вір в нашому часі. Предмет світова література

Ответы

Автор ответа: volodymyr11
1

Ответ:

ось

Объяснение:

У численних байках Леоніда Глібова головними персонажами виступають звірі, птахи, предмети, природні явища тощо. Але за цими героями байкаря криються реальні риси характеру людей, їх вади і їх проблеми. В алегоричній формі Л. Глібов таврував дармоїдів і лиходіїв, пияків і любителів сварки, лицемірів і злодіїв. На жаль, і в наш час ми ще. можемо нерідко зустріти поруч таких людей.

Зустріти і впізнати знаменитих глібовських персонажів, що народилися у далекому XIX столітті. Викриваючи негативні явища життя і спотворену мораль деяких людей, байкар утверджує доброзичливість, справедливість і милосердя. Це саме ті духовні цінності, яких не вистачає нашому суспільству і сьогодні. Я гадаю, вони завжди, для будь-якого часу, вважатимуться головними, а тому і байки Л. Глібова теж завжди будуть актуальними. Наприклад, байка “Лисиця-жалібниця” засвідчує, що Лисиця на словах жаліла пташенят, а насправді їх поїла.

Вона звинувачує котів як зажерливих пройдисвітів, під якими розуміються негідні люди-крутії. Глібов нищівно викриває лицемірство і брехливе, уявне милосердя, таврує жорстокість. Бездушний бюрократизм, якого немало і в наш час, висміюється у байці“Мальований Стовп”. Стовп – символ тупості, глупоти й байдужості, а живий навколишній стан літньої ночі символізує народ. Поет співчуває омертвінню людської душі та самотності.

А байка “Солом’яний дід” нагадує нам намагання сьогоднішніх урядових чиновників-хазяїнів приборкати народні невдоволення. Тодішню несправедливість суспільного устрою викрив Глібов у байці “Вовк та ягня”, але її текст можна розглядати із сучасних позицій: “Вовк, може, їсти захотів!..”. Ми бачимо засудження сьогоднішньої прикритої беззаконності.

Мудрість байок Глібова невичерпна, тому вони завжди залишатимуться актуальними


volodymyr11: норм
volodymyr11: 2 год писав
Похожие вопросы