Предмет: География, автор: nastiavh

Помогите пожалуйста

Приложения:

skleimov: я этой как её мано про учусь ща бро мможт помогу

Ответы

Автор ответа: skleimov
0

Ответ:

Офіційна назва - Федеративна Республіка Німеччини (ФРН)

Склад території - 16 земель

Член міжнародних організацій - ООН, НАТО, Європейський Союз та ін.

Офіційна мова - німецька

Релігія - християнство (протестантизм, католицтво)

Місце країни у світі та регіоні. Німеччина - лідер об'єднаної Європи. Вона посідає 4-те місце у світі та 1-ше в Європі за валовим внутрішнім продуктом (ВВП), 11-те місце в світі та 3-тє в Європі - за золотовалютними резервами. За військовою потужністю Німеччина - 8-ма держава у світі та 4-та в Європейському регіоні. Країна посідає 7-ме місце в світі та 1-ше в Європі за рівнем прямих іноземних інвестицій; 4-те місце в світі та 1-ше в Європі за рівнем науково-дослідницької активності.

Сучасні успіхи німецької економіки забезпечено дією чинників, що визначають місце країни в міжнародному поділі праці (мал. 25). Основні з них: економіко-географічне положення (ЕГП), працересурсний, науково-технічний, споживчий, природно-ресурсний потенціал, зважена соціальна та економічна політика уряду.

Мал. 25. Чинники, що визначають місце Німеччини в міжнародному поділі праці

Економіко-географічне положення. Важливою передумовою розвитку національної економіки Німеччини є її ЕГП. Німеччина розміщена в субрегіоні Західна Європа. Вона межує суходолом з дев'ятьма державами.

Країни-сусіди Німеччини - це переважно високорозвинуті держави, її партнери в Європейському Союзі. Усі сусідні країни, крім Швейцарії та Австрії, входять до військово-політичного блоку НАТО. Німеччина розташована на перетині найважливіших транзитних шляхів сполучення Європи. Вона має вихід до Північного та Балтійського морів. Країна наближена до важливих мінерально-сировинних баз Європи.

За політичною картою Європи визначте, з якими країнами межує Німеччина. До якого соціально-економічного типу належать сусідні країни Німеччини?

Працересурсний потенціал. Демографічна ситуація в Німеччині характеризується І типом відтворення населення. Народжуваність низька: 8,5 осіб/тис. Смертність перевищує народжуваність у 1,5 раза - 11,6 осіб/тис. Через те головною проблемою країни є депопуляція: від'ємний природний приріст становить - 3,1 осіб/тис., середній вік населення - 41,6 року, тривалість життя в країні - 80,57 року.

Наприкінці XX ст. у Німеччині гостро постали дві проблеми: зростаюче безробіття та брак висококваліфікованих фахівців і робітників у непопулярних сферах діяльності. Нині рівень безробіття знизився з 12% до 5%, а дефіцит робочої сили вдалося подолати через заохочення притоку іноземних робітників.

У сучасних умовах відбувся перерозподіл зайнятого населення в секторах національної економіки Німеччини.

Зменшилася частка працюючих у первинному й вторинному секторах.

Водночас зросла зайнятість у третинному секторі - сфері послуг (понад 73,8%).

Високою є зайнятість серед жінок.

Объяснение:


nastiavh: А про США?
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: ЭмТыКтоТакой
Предмет: Алгебра, автор: natashatcherpi