Предмет: Химия, автор: vlados7679

Обчисліть та позначте масову частку калій ортофосфату (К3РO4) в розчині, якщо до його розчину масою 135г з масовою часткою солі 15% долили воду масою 50г.
ХИМИЯ ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ. ​

Ответы

Автор ответа: mrvladimir2
3

Ответ: 10,95%

Дано:

m₁(р-ну K₃PO₄) = 135 г

ω₁(K₃PO₄) = 15% або 0,15

+m(H₂O) = 50 г

ω₂(K₃PO₄)-?

Объяснение:

Знаходимо масу калій ортофосфату в початковому розчині, ця маса не буде змінюватися під час зміни маси розчину під час доливання води.

m(K₃PO₄) = m₁(р-ну K₃PO₄)*ω₁(K₃PO₄) = 135 г*0,15 = 20,25 г

Знаходимо загальну масу кінцевого розчину калій ортофосфату:

m₂(р-ну K₃PO₄) = m₁(р-ну K₃PO₄) + m(H₂O) = 135 г + 50 г = 185 г

Розраховуємо масову частку солі в кінцевому розчині:

ω₂(K₃PO₄) = m(K₃PO₄)/m₂(р-ну K₃PO₄) = 20,25 г/185 г = 0,1095 або 10,95%

Відповідь: 10,95%

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Сосисочка2004