Коливальний контур складається з конденсатора ємністю 1 мкФ та котушки індуктивнісю 4 Гн. Амплітуда коливань заряду на конденсаторі становить 200 мкКл. Запишіть рівняння q(t) i u(t). Обчисліть максимальну електричну енергію цього контуру.
Ответы
w=2п/Т Т=2п√LC w=1/√LC=1/√4Гн*10^-6Ф=1/2*10^-3=500об/с
q(t)=0,0002cos500t
u(t)=Um*coswt, w=500
Um=Qm*w*√L/√C=2*10^-4*500*√4/√10^-6=2*10^-4*500*2*10^3=200B
u(t)=200cos500t
Wm=Qm²/2C=(2*10^-4)²/2*10^-6=2*10^-2Дж=0.02Дж
Ответ:
Объяснение:
Дано:
C = 1 мкФ = 1 * 10^-6 Ф
L = 4 Гн
q( max ) = 200 мкКл = 0.0002 Кл
---------------------------------------------------------
q(t) - ?
U(t) - ?
W(max) - ?
Решение:
Согласно формуле Томпсона
Т = 2π√( CL )
Но мы знаем что
T = 2π/ω
Отсюда
2π/ω = 2π√( CL )
1/ω = √( CL )
ω = 1/( √( CL ) )
ω = 1/( √( 1 * 10^-6 * 4 ) ) = 500 рад/с
Мы знаем что
q(t) = q(max)cos(ωt)
Поэтому
q(t) = 0.0002cos(500t)
С = q(max)/U(max) => U(max) = q(max)/C
U(max) = 0.0002/( 1 * 10^-6 ) = 200 В
Теперь аналогично т.к.
U(t) = U(max)cos(ωt)
U(t) = 200cos(500t)
W(max) = q(max)²/( 2C )
W(max) = 0.0002²/( 2 * 10^-6 ) = 0.02 Дж