Предмет: Українська мова, автор: Аноним

ДАЮ 45 БАЛЛОВ СРОЧНО
Контрольний твір розповідного характеру з елементами роздуму в художньому стилі з використанням займенників.Вимоги до мовлення під час написання творчої роботи1. Змістовним - Підпорядковуйте своє висловлювання темі, основній думці; не пишіть зайвого.2. Послідовним - Стежте за порядком викладу думок.3. Багатим - Уживайте різноманітні слова і речення: намагайтесь не повторювати тих самих слів і однакових речень.4. Точним - Використовуйте найбільш точні слова.5. Виразним - Добирайте слова і вирази, які найбільш яскраво передають основну думку. 6. Правильним - Грамотно пишіть слова, правильно будуйте речення, зазначайте розділові знаки.Поради щодо написання твору-роздуму Зрозумійте, осмисліть тему майбутнього твору-роздуму. На підставі заголовку до твору визначте його проблему. Це й буде зміст роботи. Сформулюйте тезу, яка б відображала основну думку твору. Проілюструйте тезу необхідними прикладами або доказами. З’ясуйте послідовність наведення аргументів (доказів). Уживайте вставні слова і словосполучення: на мою думку, до речі, на жаль, по-моєму, отже, наприклад, таким чином; речення: «Я вважаю», «Мені здається», які виступають засобами зв’язку між частинами роздуму. Висновки, аргументи (докази) намагайтеся виділяти в окремі абзаци. Перевірте написане, виправте помилки. 1. Додатковий коментар. Основна частина твору – це безпосереднє розкриття теми. Не слід забувати, що назва твору лейтмотивом проходить через увесь текст, логіка мислення учня повинна розвиватися від конкретної деталі до узагальнення або навпаки – від загального до конкретного. Вступ і висновки можуть бут и меншими за обсягом, але не можна скорочувати основну частину, бо тоді розкриття теми твору не буде достатнім.
Перелік тем, запропонованих для написання контрольного твору: 1. «Дитинство – чарівний світ пригод і романтики» (за вивченими творами Всеволода Нестайка, Ярослава Стельмаха, Лесі Ворониної).2. «Світ карколомних пригод звичайного хлопчика Климка» (за повістю «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9» Лесі Ворониної). 3. «Цікаві пригоди Яви та Павлуші» (за повістю «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка).4. «Таємничі пригоди друзів» (за повістю «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха).

Ответы

Автор ответа: solomialukan
3
Справжнім чарівником художнього слова можна назвати українського письменника Всеволода Нестайка. Сам він вважає, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна. Тому й став дитячим письменником, щоб у творах повертатися у дитинство, догратися, досміятися.
Повість "Тореадори з Васюківки" теж про гру, вигадку, фантазію. Романтика щоденних пригод так захопила двох друзів Івана Реня і Павла Завгороднього, що іноді вони втрачають відчуття межі між реальністю та уявним світом, створеним ними самими.
Вже з перших рядків повісті починаєш розуміти: доведеться сміятися. І сміятися багато та весело. Такий незвичайний колорит сільського дитинства зобразив письменник. Пригоди героїв повісті починаються змалку. Пискнув неправильно хлопчина власне ім'я. От і прозвали Явою на все життя. Але немає коли засмучуватися з цього приводу, бо виникає стільки справ, що не вистачає часу замислюватися над тим, як там тебе називають. Та ще й є друг Павлуша, який виручить і допоможе що-небудь придумати.
Ява і Павлуша не просто вигадники. Це дві "бомби уповільненої дії", хоч у їх вчинках немає злого умислу, а тільки добрі наміри. Адже добру справу хотіли зробити хлопці, коли проводили першу лінію метро у Васюківці. Порятунок маленького песика Собакевича із занедбаної криниці взагалі можна назвати подвигом без будь-яких жартів: далеко не кожен спуститься на дно напівзруйнованого колодязя. Щоправда, енергія у хлопців б'є через край. Тому навіть добрі справи часто перетворюються на комічні ситуації, що викликають сміх.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Настя25012501
Предмет: Химия, автор: zhurprp