1. Назвіть основні стани українського суспільства в XIV–XV століттях.
2. На які групи поділявся шляхетський стан, чим вони відрізнялись один від одного?
3. Який суспільний стан був найчисленнішим? Із яких груп він складався?
4. Що було основою сільського господарства на русько-українських землях?
5. Якими видами сільського господарства, окрім хліборобства, займалися селяни?
6. Поясніть значення терміна «фільварок».
7. Поясніть значення термінів: «магдебурзьке право», «магістрат».
8. Які заняття представляли міську економіку?
9. Що продавало й що купувало населення русько-українських земель, ведучи
міжнародну торгівлю?
Ответы
Ответ:
1) В українському суспільстві XIV–XV ст. основними станами були шляхта, духівництво, міщани, селянство. Привілейованим, пануючим станом у Польщі, Литві, на українських та білоруських землях, що в XIV–XVIII ст. входили до складу Польського королівства, Великого князівства Литовського, а з 1569 р.
2) Разом з тим статут узаконив поділ привілейованого класу ("стану") на шляхту, яка тримала землі за правом умовного володіння (за службу), і магнатів - князів і "панів", які володіли містами і містечками, величезними маєтностями за вотчинним правом, підлягали юрисдикції великого князя і могли мати свої власні військові ...
3)-
4)Сільське господарство
Основними культурами, що їх вирощували у руських селах, були пшениця, жито, овес та ячмінь. Також використовувалися різні, залежно від клімату, системи обробки ґрунту.
5)-
6) Фільварок[ред. ... Vorwerk — «хутір, ферма, господарство») — маєток у Польщі, Литві, Україні та Білорусі у XIV—XIX ст. Панський сільськогосподарський хутір, багатогалузеве господарство, орієнтоване на виробництво збіжжя на продаж.
7) Маґдебу́рзьке пра́во (також німе́цьке або тевтонське міське́ пра́во; лат. theuthunico iure, id est iure magdeburgensi[1]) — одна з найпоширеніших правових систем міського самоврядування в Центральній Європі у часи Середньовіччя.
Магістрат — орган міського самоврядування. Розглядав господарські, фінансові, судові справи. До складу магістрату входили: війт (очолював цей орган), бурмістри (радники), райці (помічники), лавники (засідателі).
8)-
9)-
Вибач будьласка що не змогла відповісти на всі питання.