Предмет: История, автор: neciporukaleksandra

Реферат Доба Київської Русі та Доба Козаччини

Ответы

Автор ответа: oksanadorosheva0
2

Ответ:

Національна ідея є провідною, об'єднуючою в історичному бутті кожного народу, нації 9етносу0. українська національна ідея проходить через всю педагогічну спадщину минулих епох. Вона надихала покоління освітніх діячів, педагогів на вірне служіння рідному народу. Дослідження витоків, становлення і розвитку національної системи виховання, вітчизняної педагогіки є першорядною проблемою, від розв'язання якої залежить вихід незалежної української держави на сучасний рівень світових стандартів у галузі освіти і виховання.

Творчий підхід до історично-педагогічної спадщини нашого народу дозволяє стверджувати, що чільне місце в ній належить могутньому освітньо-виховному потенціалу, який найдоцільніше назвати українською козацькою педагогікою. Щоб розкрити її основні ознаки, необхідно насамперед з'ясувати, що таке українське козацтво як культурно-історичний феномен.

Козацький рух в Україні був однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби народу за політичну і державну незалежність. У тому, що ми, українці, сьогодні є народом, нацією, провідна роль належить козацтву, яке із століття в століття було єдиним і могутнім форпостом, що пильно стояв на сторожі свободи, гідності і честі України, як незалежної держави. Недарма іноземці часто називали Україну "Козацькою республікою", "Країною козаків", а українців - "козацькою нацією".

Вільнолюбне українське козацтво виникло на славній Запорізькій Січі, на легендарному острові Хортиця, за порогами Дніпра-Славути. У національній свідомості поняття Запорізької Січі зливається в єдиний духовний комплекс минулих поколінь. Запорізьке козацтво - гордість української нації. Його ідейно-моральний потенціал - це ядро козацької духовності, яка є невичерпною скарбницею громадського загартування підростаючих поколінь.

Про українське козацтво значна частина сучасної молоді має поверхове і спрощене уявлення. Насправді воно було не тільки військовим, а й соціальним, політичним, державним, педагогічним, культурно-історичним явищем. Сила, велич і могутність козацтва були настільки впливовими, що кожен українець прагнув стати козаком.

Епоха козацтва створила багатогранну глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української національної культури. Її освітньо-виховний, емоційно-естетичний потенціал покладено в основу не лише козацької, а й усієї української національної теми виховання. Козацтво було в кращому розумінні цих понять аристократією національного руху, високоморальною елітою своєї нації. Палкий український патріотизм козаків був могутнім стимулом до державотворчого і незалежного життя.

Творче відродження культурно-освітніх і виховних козацьких традицій - одна з необхідних і найважливіших граней зміцнення незалежності України.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Катюшенция105
В строках 7-30 укажите номера строк, в которых употребляются наречия, представляющие собой застывшие формы творительного падежа существительных, в той последовательности, в какой они появляются в тексте.

(7) «Какой

(8) Хозяин мой

(9) Противный и несносный!

(10) Затем, что день сегодня постный,

(11) Не станет есть, мошенник, до звезды;

(12) Не только есть – куды! –

(13) Не выпьет и ковша воды!..

(14) Нет, право, с ним наш брат не сладит:

(15) Знай бродит по саду, ханжа,

(16) На мне ладони положа;

(17) Совсем не кормит, только гладит».

(18) Меж тем ночная тень мрачней кругом легла.

(19) Звезда, прищурившись, глядит на край окольный;

(20) То спрячется за колокольней,

(21) То выглянет из-за угла,

(22) То вспыхнет ярче, то сожмётся,

(23) Над животом исподтишка смеётся...

(24) Вдруг брюху ту звезду случилось увидать,

(25) Ан хвать!

(26) Она уж кубарем несётся

(27) С небес долой,

(28) Вниз головой,

(29) И падает, не удержав полета;

(30) Куда ж? – в болото!