Предмет: История, автор: nikross98

назвіть основні причини виникнення націоналістичності течії на території україни​

Ответы

Автор ответа: foxtrotsumy16082017
0

Ответ:

1846-го в Києві було створено Кирило-Мефодіївське братство з його національно-українською програмою проте вже наступного року товариство було викрито, а його учасників і прихильників заарештовано, а потім засуджено до тривалих термінів заслання. Невдовзі революція 1848 р. стала нетривалим підготовчим етапом національно-культурного відродження і сприяла розгортанню динамічного політичного руху галицьких українців. Потужними рушійними силами тут були організуюча роль УГКЦ і, до певної міри, політика Відня, що використовував русинів у боротьбі з польським домінуванням в Галичині. Виникали національні організації, очолені Головною Руською Радою з місцевими осередками, з'явилась українська преса. Згуртуванню національних сил сприяли вибори до парламенту та діяльність у ньому українських депутатів, а також робота делегатів-українців у Слов'янському з'їзді. Було розроблено національно-політичну програму, в якій проголошено єдність усіх українців і висунуто гасло поділу «коронного краю Галичини» з метою подолання переваги поляків у населеній переважно українцями Східній Галичині. Проте в умовах австрійського неоабсолютизму політичні національні організації зійшли зі сцени, а репрезентований клерикалами-консерваторами та русофілами-старорусинами національний рух втратив свої позиції.

Тим часом українська інтелігенція Росії, скористалася відносно ліберальною тогочасною політикою. Літератори та історики в Петербурзі гуртувалися навколо журналу «Основа», з'явилася мережа громадських товариств. Опісля січневого повстання 1863 р. (в якому взяла участь значна частина українців) почалися переслідування зародків «українофільського» руху, що розглядався як «польська інтрига». Це пояснювалося тим, що польський національний рух розвивався пліч-о-пліч з українським одночасно. Валуєвським указом українській мові було відмовлено в праві на існування, а друкування книжок цією «неіснуючою» мовою заборонено. На початку 70-х рр. були відроджені громади, а в інтелектуальних колах Києва університетські професори В. Антонович і М. Драгоманов окреслили більш диференційовані національно-політичні програми. Однак умови для розгортання національно-культурного руху незабаром погіршилися. Відбулися чергові репресивні акції, зокрема Емський указ.

Від середини 60-х рр., пожвавлюється національний рух у Галичині. Передумовою цього стало утвердження австрійського конституціоналізму, що гарантував основні громадські права та уможливлював політичну активність. Консервативне «москвофільське» угруповування почало втрачати популярність, поступаючись молодшому поколінню народовців. Засновувалися національні організації, як-то, «Просвіта» 1868 р., що з допомогою численних читалень поширювала народну освіту та виховувала національну свідомість. В 1873 р. засновується культурно-наукове Товариство ім. Шевченка, і у 80-х рр. виникають перші українські кооперативи. Агітацію в середовищі селянства провадились разом з греко-католицьким кліром. Це сприяло успіхові, але в той же час змушувало ставити значно поміркованіші цілі. Тому такі інтелектуали, як І. Франко і М. Павлик, стали ініціаторами радикальної та соціалістичної течії, що розвивалася під впливом ідей Драгоманова, який з політичних мотивів 1876 р. емігрував з Росії. Вони заснували 1890 р. першу сформовану українську політичну партію — Русько-українську радикальну партію. Було створено патріотичні спортивні товариства: «Сокіл», на кшталт чеського, і «Січ», швидко розвивалася україномовна періодика.

На загал зародження українського націоналізму відбулось на зламі XVIII—XIX ст. як визнання власних культурних особливостей козацько-шляхетської еліти та культурницьких інтересів нової інтелігенції. Саме поняття «націоналізм» було введене в 1880 — 1890-х роках. На той час воно ототожнювалося, головне, з культурним самовизначенням представників української інтелігенції або як альтернатива «шовінізму»

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Stasya0riginal
Озаглавьте текст так, чтобы в названии была отражена его основная мысль. Проверьте орфографию и пунктуацию. И помогите может как предложения исправить или ещё что..
Как-то вечером мы с Борисом Житковым возвращались домой на лодке, как вдруг начался сильный ветер. Мы гребли из последних сил и думали о том, чтобы добраться до гавани, прежде чем нас ударит об камни.
Сначала нас высоко подняло, потом бросило вниз, обдало огромным водопадом и с бешеной силой стало бить нашу лодку о мол.
Я пробовал отпихнуться от волнореза веслом, но оно сломалось. Вдруг я заметил, что Житкова нет у меня за спиной. Я уже думал, что он утонул.
Оказалось, что когда нас подняло вверх, Житков прыгнул с лодки на мол и оттуда крикнул мне, чтобы я кинул верёвку. Но я его не понял и завопил от предсмертной тоски.
Сторож маяка увидел катастрофу и поспешил на помощь. Он швырнул мне конец верёвки, вытащил меня вместе с Житковым и сразу же занялся нашей лодкой, после чего требовал, чтобы мы следовали за ним.
Я ожидал необыкновенной свирепости, но он сказал снять промокшее платье, уложил в своей конуре и составил протокол о случившемся.
А я был поражён храбростью своего товарища...
заранее спасибо :)
Предмет: Алгебра, автор: Кариночка78