Предмет: Химия,
автор: JorikNasralvshati
ДАЮ 20 БАЛЛОВ, ПОМОГИТЕ
Який об'єм розчину лугу в якому містиця 15% KOH (p=1,14 г/мл) необхідний для нейтралізації оцтової килости 0,2 моль
Ответы
Автор ответа:
1
Розв’язання:
Спершу складаємо рівняння реакції.
CH₃COOH + KOH = CH₃COOK + H₂O
1) n(CH₃COOH) : n(KOH) = 1 : 1 (відповідно до рівняння реакції)
Тобто, n(CH₃COOH) = n(KOH) = 0,2 моль
2) m(KOH) = n(KOH) × Mr(KOH) = 0,2 моль × 56 г/моль = 11,2 г
3) V(KOH) = m(KOH) ÷ ρ(KOH) = 11,2 г ÷ 1,14 г/мл = 9,83 мл
4) В розчині міститься 15% КОН. Тобто, складаємо пропорцію:
9,83 мл —— 15%
х мл —— 100%
х = 100% × 9,83 мл ÷ 15% = 9,83 мл ÷ 0,15 = 65,53 мл
Отже, відповідь: розчин мав об’єм 65,53 мл
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: лариса741
Предмет: Английский язык,
автор: pretywoman
Предмет: Английский язык,
автор: yakalinohka
Предмет: Алгебра,
автор: maiermaria20
Предмет: Русский язык,
автор: ооорт