Які природні умови Північної Америки вплинули на рослиний світ зони тайги й зони мішаних лісів
Ответы
Ответ:
Рослинний і тваринний світ материка Північна Америка дуже різноманітний. Це обумовлено його розташуванням майже в усіх географічних поясах, крім екваторіального, а також наявністю гірського масиву Кордильєр, що простягається вздовж західної частини материка.
Карта природних зон
Зона арктичних пустель
· Займає більшу частину Гренландії і Канадського Арктичного архіпелагу.
· Органічний світ дуже бідний, що пов’язано з суворими кліматичними умовами. На вільних від криги ділянках можна побачити лише плями мохів та лишайників. Життя тварин пов’язано з океаном. Характерні представники тваринного світу–чайки, тюлені, моржі, білі ведмеді ; на суходолі зустрічаються невеличкі гризуни – лемінги, якими живляться песець і вовк.
Зона тундри
· Зона тундри простягається вздовж крайньої півночі материка.
· Тепла трохи більше, ніж у попередній зоні, але його не вистачає для випаровування опадів. Наслідком цього є заболочування території. Рослинність: мох, лишайник, трави, чагарники – карликова береза, вільха. Характерні представники тваринного світу – вівцебик, олень карибу, біла куріпка, заєць, полярна сова, горностай. На узбережжі влітку багато птахів, що утворюють «пташинні базари».
Зона лісотундри
· Лісотундра – перехідна зона , де спостерігається чергування ділянок тундри і лісу. Внаслідок охолоджуючого вплив Північного Льодовитого океану південна межа тундри і лісотундри опускається південніше 60'-ї паралелі.
· Рослинність – чагарники, верби та вільхи , по долинам річок – ялини та модрини. Тваринний світ – характерний і для тундри і для лісів.
Зона тайги
· Розташована на південь від зони лісотундри, простягається широкою смугою від підніжжя Кордильєр на заході до узбережжя Атлантичного океану на сході.
· Під хвойними лісами утворилися підзолисті ґрунти. Поширена багаторічна мерзлота, що сприяє заболочуванню території; літо коротке, прохолодне, зима тривала та сувора. Рослинність представлена чорною і білою ялиною, також росте гігантська туя, сосна різних видів. Листяні дерева – береза , осики, тополі. Тваринний світ: грізлі (американський бурий ведмідь), олень, лось, вовк, рись, лисиця, скунс, норка, ласка, єнот, бобер, ондатра.
Зона мішаних лісів
· Розташована на сході материка, клімат помірно м’який і вологий.
· Бурі лісові ґрунти більш родючі, ніж тайгові ґрунти. Поряд з хвойними тут ростуть численні представники листяних порід: дуб, бук, липа, осика, береза, клени; зустрічається каштан, платан. Представниками тваринного світу є олень – вапіті , чорний ведмідь – барибал, борсук, рись, росомаха, вовк, лисиця, видра; один вид сумчастих – опосум.
Зона широколистих лісів
· Широколисті ліси ростуть в основному в Аппалачах.
· Характерна велика різноманітність порід дерев. Десятки видів дубів, бук, каштан, липа, клени, тюльпанове дерево. Тваринний світ: олені, ведмідь – барибал, дикобраз, опосум.
Зона лісостепів і степів
· Пролягає по рівнинам материка у меридіанальному напрямку. Більш зволожена східна частина зони має назву «Прерія» тут випадає до 1000 мм опадів, трав’яний покрив відрізняється густотою і різноманітністю. До центру материка прерія переходить у зону степу. Кількість тепла значна, але зволоження недостатнє. У порівнянні з преріями рослинність бідна.
· Тваринний світ: численні ховрахи, бабаки, полівки, койоти, гадюка, гримуча змія, степові птахи.
Объяснение:
ответ