Предмет: Физика, автор: Jhgc

Хотя бы одну из них
1. Скільки енергії виділить 1 кг срібла, кристалізуючись при температурі плавлення?

2. 1 кг сталі і 1 кг золота перебувають при температурі плавлення. Який метал потребує більше енергії для плавлення?

3. Скільки енергії потрібно витратити, щоб розплавити 5 кг льоду при температурі 0 °С?

4. Свинець перебуває при температурі 27 °С. Скільки енергії знадобиться для того, щоб перевести його у рідкий стан? Маса свинцю 10 кг.

Ответы

Автор ответа: bajda001
1

Ответ:

Объяснение:

1. Рівно стільки, скільки і при плавленні — дивимося табличку титомої теплоти плавлення. Для срібла —> λ=0.87 *10⁵ Дж/кг

Тоді Q = λ * m

Q = 0.87 *10⁵ Дж/кг *1 кг = 0.87 *10⁵ Дж = 87 * 10^3 Дж (перенсли кому на 2 знака вліво)

2. Знову ж таки звертаємося до таблички титомої теплоти плавлення

λ (сталі) = 0.82 *10⁵ Дж/кг

λ (золота ) = 0.666 *10⁵ Дж/кг

тобто 0.666  < 0.82   ( λ (золота )   < λ (сталі) ) — значить сталь потребує більше енергії для плавлення ПРИ ОДНАКОВІЙ МАСІ

Якщо б маса дослідних металів була різна  - потрібно було додатково ще порівнювати

3.  m = 5кг

λ = 3.4 *10⁵ Дж/кг

Q = 3.4 *10⁵ Дж/кг  * 5 кг = 17 *10⁵ Дж (кг скорочуються при множенні)

Q = 1700 кДж (перевели в кілоджоулі)

4. свинець  плавиться при температурі 327°, тому його спочатку потрібно нагріти до цієї тепреоатури, а потім - плавити.

Тому Q(загальна) =Q1+Q2.

Q1=mcΔt, Q2=λm

Q=10кг *140 Дж/кг°С *(327° -27°)  + 0,25*10⁵ Дж/кг*10 кг,

Q=42*10⁴ +25*10⁴ =67*10⁴ Дж або 670 кДж


Jhgc: Спасибо
Похожие вопросы