Предмет: Химия,
автор: Katya228
Допоможіть) Обчисліть масу солі, що утворилася при змішуванні розчину нітратної кислоти масою 200г, з масовою часткою кислоти 3,15%, з розчином калій гідроксиду масою 400г з масовою часткою розчиненої речовини 2,1%.
Ответы
Автор ответа:
0
Знайдемо масу чистої азотної кислоти.
1) 200*0,0315%=6,3г
Знайдемо масу чистого калій гідроксиду.
2) 400*0,021%=8,4г
Знайдемо кількість речовини KOH.
n=m/M
M=56г/моль
n=8,4г/56
n=0,15моль
згідно рівняння маємо n(HNO3)=n(KOH)=n(KNO3)=n(H2O)=0,15 моль
Тепер знайдемо масу солі - KNO3
n=m/M
M=101г/моль
0,15=m/101
m=101*0,15
m=15,15г
Відповідь: утвориться сіль масою 15,15г.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: mmihaa040908
Предмет: Математика,
автор: LegendarnDarknez
Предмет: Английский язык,
автор: saltanatklekenova
Предмет: Алгебра,
автор: vunara