Напишіть реферат на тему : "Прафілактіка травматизму під час занять волейболом"
Ответы
Ответ:
Волейбол - вид спорту з нестандартними рухами і роботою перемінної потужності.
Під час занять, тренування студенти мають виконувати вказівки викладача, тренера, дотримуватися послідовності проведення занять, поступово давати навантаження на м'язи для запобігання травматизму. Бути на заняттях у спортивній формі (кеди, кросівки, спортивні труси, футболка, спортивний костюм). Користуватися захисними пристосуваннями - наколінниками й налокітниками. Бути дисциплінованими та коректними до суперників, не допускати брутальності.
При порушенні встановлених правил під час навчально-тренувального процесу і змагань із волейболу можливі ушкодження: пальців кисті, розтягання зв'язкового апарату суглобів верхніх і нижніх кінцівок; вивихи та переломи фаланг пальців кисті (невдалий прийом м'яча), забиті місця і садни (при зіткненнях і падіннях).
У волейболістів можливі ушкодження зап'ястних кісток, забиті місця рук і тулуба, забиті місця і розтягання зв'язок пальців кисті, розтягнення бічних, хрестоподібних зв'язок, ушкодження менісків колінного суглоба, нерідкий шоковий стан при ударі м'ячем у голову або сонячне сплетіння або ударі м'ячем нижче поясу при прийомі м'яча на живіт.
Для зменшення травматизму на заняттях з волейболу необхідно:
стежити за станом і поверхнею спортивних майданчиків, не допускати слизької дерев'яної підлоги у спортивному залі;
оволодіти правильною технікою ловлі м'яча;
застосовувати індивідуальні засоби захисту: наколінники, гомілковостопне та спеціальне взуття з гумовою підошвою і високим рантом;
коротко стригти нігті;
не слід носити на собі будь-які предмети, небезпечні для себе та інших гравців (ланцюжки, сережки, браслети, амулети тощо);
не жувати гумку під час навчально-тренувального заняття;
щоденно проводити виховну роботу по боротьбі з грубою грою;