Який вплив на розвиток людства мали відкриття в медицині й математиці, здійснені у 16-17вв?
Пожалуйста, помогите!!!
Ответы
Отже 16-17 століття, в Європі буяє Відродження, а це значить, що церква вже не така впливова і можна не лише вірити, але й перевіряти.
Медецина.
16 століття знамените "батьком анатомії" -Везалієм. Людина, яка зробила один з перших розтинів людини. Розтинів за свою медично-вилкдацьку практику він зробив багато, тому дивно що церква його не пересілдувала ( а їй це не подобалося), але це дуже допомогло антомії, і сприяло розвитку херургії (наприклад визначив, що ценртр кровоносної системи це серце, а не печінка ), адже раніше більшість опублікованих робіт по яких навчалися майбутні лікарі були зроблені на основі розитнів тварин тому, зрозуміло, що уявленя людей про органи було так би мовити не завжди там. Везалій видав книжку "про будову тіла" праця феноменальна, надрукована із точними пропорційними малюнками, на той час це було щось неймовірне, бо розтини робили рідко, а знати де печінка а де нирки потрібно часто.
в 17 столітті починає набувати поширеня перші мікроскопи, а тому відбувається значний розвиток в досілджені того, що раніше не можна було побачит без цього. Отже за допомогою мікроскопу люди дізнаються про бактерії, найпростіші одноклітинні, а з ними і започатковується нова наука мікробіологія
Починається розвиток неврології, з методів лікування психіатричних захворювань забрали каральні методики, а почали досілджувати анотомію мозку.
Математика
Більшість шкільної математики класу 7-11 було розвинуто саме в ці століття.
Десяткові дроби - річ відома здавна, але поширення набула саме в шістнадцятому столтті, одним із найбльших лобістів, який намагався сприяти поширенню цього був Вієт, що й не дивно, адже якщо згадаємо його теорему Вієта, для знаходження розв'язків рівняння можна побачити, що дробів там чуть не в основі. Варто згадати і про Біном Ньютона на оснві якого зараз школярі зазубрюють формули скороченого множення. Ньютон людина багатогранна, тому окрім того, що став він "батьком класичної фізики", в математику він приніс багато нового, наприклад теорію нескінченно малих, або похідні
На початку 17 століття винайшли логарифми і не лише теоретично, а й почали застосовувати на практиці логарифмітчу лінійку, для сучасного юзера, що звик користуватися комп'ютером лінійка складна і не надто ефективна, але тоді це був фурор.
Змоли знайти спільні рішення для рівнянь другого, третього порядку. Для четвертого ступеня рішення знайшли, але не зовсім, довести, що це правда не змогли. Щоб спростити писанину були введені символи "+", "–", "=", ">", "<" та інші.
В 17 столітті вивели теорему з пафосною назвою "основна теорема алгебри" (многочлен n-го ступеню має рівно n коренів), нехай ця теорема не вводить в оману, вона ніяк не основна, але так історично склалося, що тоді це твердження вважали таким важливим, що і назвали так теорему і називається вона так досі.
17 століття знамените також геніальною людиною Ферма. Створив разом із Декартом (так це від його імені пішла декартова система координат) аналітитичну геометрію тобто обєднав алгебру з геометрією, а ще сутєво розвинув математичний аналіз, теорія ймовірності, алгебра чисел тощо. Цікавим фактом про нього є те, що він автор "Великої теорема Ферми", але доведення, на жаль, не було, так от попри те, що за її доведення була винагорода і що цим займалися безліч людей,довести теорему змогли лише в 1995, а саме доведення зайняло "всього" 195 сторінок.