Предмет: Химия, автор: dianaodaryuk2007

Яка маса речовини міститься у 300 г її розчину з масовою часткою цієї речовини 0,02?

Ответы

Автор ответа: gsseerreeggaa171
75

Дано: m(розчину)= 300 г; ω(речовини)=0,02 або 2%.

Знайти: m(речовини)-?

Розв'язання:

І спосіб.

З формули ω(речовини)=m(речовини)/m(розчину) знаходимо

m(речовини)=ω(речовини)•m(розчину)

m(речовини)=0,02 • 300 г = 6 г.

ІІ спосіб.

Складемо пропорцію і розв'яжемо її для обчислення маси речовини.

Те, що масова частка речовини рівна 2% означає, що

у 100 г розчину міститься 2 г речовини, тоді

у 300 г розчину буде міститися х г речовини.

100 г / 300 г = 2 г / х г, звідси

х  • 100 г = 2 г • 300 г,

х = 2 г • 300 г / 100 г = 6 г.

Відповідь: m(речовини) = 6 г.

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: lerapetryaeva0
Предмет: Литература, автор: katerina200219v