Предмет: Химия, автор: nika5956

Обчисліть масу сірки ,що містить 12% домішок,необхідної для одержання алюміній сульфіду масою 180 г​

Ответы

Автор ответа: zubareva45
3

Ответ:

m(техніч. S)=960г.

Объяснение:

Дано:

 ω%(домiшокS)=12%

m(AI₂O₃)=180г.

--------------------------

m(S)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу алюміній сульфіду  :

M(Al₂S₃)=2x27+3x32=54+96=150 г./моль

2. Визначимо кількість речовини алюміній сульфіду в 180г​ :

n₁(AI₂S₃)=m(AI₂O₃)=180г.÷150 г./моль=1,2моль

3. Запишемо рівняння реакції:

2AI+3S=AI₂S₃

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(AI₂S₃)=1моль  n(S)=3моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁(AI₂S₃)=1,2моль n₁(S)=3мольx1,2моль=3,6моль

4. Визначимо масу молярную сірки:

M(S)=32г./моль

5. Визначимо масу сірки кількістю речовини 3,6 моль:

m(S)=n₁(S)×M(S)=3,6 моль×32г./моль=115,2г.

6. Визначимо масу сірки, що містить 12% домішок:

m(технічн. S)=m(S)÷ω%(примS)×100%

m(технічн. S)=115,2г.÷12%×100%=960г.

6. Відповідь: для одержання алюміній сульфіду масою 180г​. необхідно 960г. сірки, що містить 12% домішок.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: vitalinavitza
Предмет: Химия, автор: dndnxjsn