Предмет: Физика,
автор: Maksimka33565
объем 0.5 литров
t1 26 градусов
t2 100 градусов
объем 1000 кг/м3
Найти Q
Ответы
Автор ответа:
0
Дано: СИ Решение
V = 0,5л | 0,0005м³ | Q = cm(t₂ - t₁)
t₁ = 26°C m = ρV
t₂ = 100°C Q = cρV(t₂ - t₁)
ρ = 1000кг/м³ Q = 4200Дж/кг·°С * 1000кг/м³ * 0,0005м³ *
* (100°C - 26°C)= 155400Дж
---------------------
Q - ? Ответ: Q = 155400Дж
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: lubovnadvoihdocha111
Предмет: ОБЖ,
автор: bolutaanna490
Предмет: Математика,
автор: mamikzkirizadoro
Предмет: Литература,
автор: адель58
Предмет: Математика,
автор: ТамПонь