Предмет: Биология, автор: huihvuifhbuihgui

проект на тему корисні та отруйні гриби

Ответы

Автор ответа: Dariavlogst25
2

Ответ:В Україні є традиційним вживання страв з грибів, але ця традиція має підвищений ризик, оскільки більшість населення втратила навички збирання грибів. Для декого це хобі, спосіб насолодитися природою, або ж – можливість поповнити запаси на зиму чи приготувати смачну вечерю.

Зараз на узбіччях доріг можна побачити бабусь із кошиками та відрами грибів. У Глибоцьких і Стророжинецьких лісах уже можна збирати гриби. Хоча грибники переконують, сезон починається з кінця серпня або на початку вересня. Вважають, що лише у цей час гриби безпечні й хорошої якості. Але гриби можна збирати в будь-який час року, головне – в них розбиратися .

Гриби дуже корисний натуральний продукт, який може замінити м’ясо, фрукти і масло одночасно. Лікувальні властивості грибів доведені науково. У грибах є значна кількість білків, вуглеводів, мінеральних речовин, мікроелементів, екстрактивних та ароматичних речовин, тому вони є досить поживним та калорійним продуктом.

У людей, які регулярно вживають в їжу гриби, збільшується тривалість життя та зростає опірність організму до онкологічних захворювань, алергії, ревматизму і цукрового діабету. Ці корисні властивості грибів обумовлені вмістом в них лецитину – речовини, що перешкоджає відкладенню в судинах шкідливого холестерину. Незважаючи на те, що гриби вважаються важкою їжею, вони містять ферменти, які розщеплюють жири та клітковину.

У нашому регіоні є близько 10-15 видів їстівних грибів. На території України зареєстровано до 80 видів отруйних грибів, однак найчастіше отруєння спричинюють 20-25 їх видів. Деякі з них за зовнішнім виглядом нагадують їстівні.

Объяснение:Найнебезпечнішими серед отруйних грибів є такі, що містять отруту уповільненої дії. До них належать мухомори зелений, білий і смердючий, а також павутинник жовтогарячо-червоний. Отрути, що містяться в цих грибах, призводять до необоротних органічних змін у печінці та нирках. Найтяжчим є отруєння блідою поганкою, яке часто призводить до смерті.

Небезпека токсинів, що є в отруйних і токсичних грибах, різниться за спрямованістю дії. Третій різновид отруєнь зачіпає печінку, нирки, головний мозок – це токсини плазмотоксичного впливу. Дуже часто в одному отруйному грибі поєднуються кілька різновидів токсинів.

Ті, хто думає, що отруїтися можна лише отруйними грибами — помиляються!

Іноді навіть їстивні гриби можуть стати причиною отруєння. Це буває у тих випадках, коли вживають гриби старі, перезрілі або після тривалого зберігання. Гриби належать до продуктів, що швидко псуються, тому переробляти їх треба, як правило, в день збирання. Це пов’язано з тим, що після дозрівання гриби стають добрим поживним середовищем для розвитку мікроорганізмів, в тому числі хвороботворних.

У липні з’являються білянки та волжанки, що нічим не поступаються грузді. Цього місяця росте також багато рижиків, чиї смакові якості обов’язково вас потішать. Їх дуже люблять кухарі, бо з них виходять приголомшливі грибні страви. Прекрасним кольоровим килимом виглядає в лісі виявлена ​​поляна різнокольорових капелюшків сироїжок.

Найбагатший грибний сезон – це серпень. Весь серпень і початок вересня багаті на гриби. Якщо влітку часто йшли дощі, гриби стають просоченими водою, тоді їх не варто вживати у їжу. Сушка таким грибам теж не допоможе, смакові якості свої вони все одно втратять і почнуть виділяти небезпечні токсини. Вибирайте молоді гриби, свіжі, не покусані комахами.

Їстивні гриби мають отруйних «двійників»:

У білого гриба є два отруйних супутники — жовчний і сатанинський гриби. Ззовні вони дуже подібні до білого гриба, але м’якоть жовчного гриба на зломі швидко рожевіє, а сатанинського — спочатку рожевіє, потім синіє.

Отруйним двійником лисички є лисичка несправжня. Знизу шапка у несправжньої лисички має яскравіше забарвлення, ніж зверху. Справжня їстівна лисичка вся забарвлена в однорідний яєчно-жовтий колір.

Іноді замість справжніх осінніх опеньок збирають несправжні. Справжній опеньок сірого або коричнуватого кольору, несправжній, отруйний — цеглясто-червоного, без «вінчика» на кінці.

Гриби ховають в собі загрозу для життя. Споживання будь-якого гриба загрожує загостренням хронічних захворювань травного тракту, а тому їх рекомендують людям, схильним до гастриту, панкреатиту, холангіту, гепатиту, коліту, виразкової хвороби.

Необхідно пам’ятати!

Гриби є «важкою їжею». Вони протипоказані дітям до 14 років, людям похилого віку й особам, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, при цукровому діабеті та вагітним жінкам.

При перших ознаках отруєння грибами (біль в животі, нудота, блювота, пронос, слабкість) викликайте швидку допомогу і з перших хвилин починайте промивання шлунка та кишківника.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: anyafvfx2
Предмет: Геометрия, автор: maria2711