Предмет: Литература, автор: koni2007

Можно мне ответик)?
Выпишите отрицательные местоимения вместе со словами,с которыми они связаны,в два столбика: в 1-й - слитное написание, во 2-й - раздельное написание.
1)За напрасный труд (ни)кто спасибо не скажет. 2)Хоть в шёлк одень неряху, а всё глядеть (не)(на)что. 3)(Н...)чем(н...)чего не сделаешь. 4)Кто оторвался от друзей,тому (не)(на)кого рассчитывать.5)Скучен день до вечера , кому делать (н...)чего.6)(Н...)(с)кого спрашивать,когда сам виноват. 7)Родную мать (н...)кем не заменишь.8)Глуп совсем,кто (не)знается (н...)(с)кем.

Ответы

Автор ответа: Пеппер
290

1) За напрасный труд никто спасибо не скажет. 2) Хоть в шёлк одень неряху, а всё глядеть не на что. 3) Ничем ничего не сделаешь. 4) Кто оторвался от друзей, тому не на кого рассчитывать. 5) Скучен день до вечера, коли делать нечего. 6) Не с кого спрашивать, когда сам виноват. 7) Родную мать никем не заменишь. 8) Глуп совсем, кто не знается ни с кем.

1. никто не скажет;  ничем не сделаешь; ничего не сделаешь; делать нечего; никем не заменишь;

2. глядеть не на что; не на кого рассчитывать; не с кого спрашивать; не знается ни с кем.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: skrit518
Прочитайте текст, продовжіть його власними висловлюваннями.
«Не бійтесь заглядати у словник...»
У багатобарвності й могутності рідного слова втілено красу людини — творця мови, садівника прекрасного на землі. Рідне слово окрилює нас духовністю, любов’ю до пісні, до матері.
Для кожного народу рідна мова — найдорожча.
У мовну скарбницю нашого народу несуть красу душі й пломінь рідного слова найкращі письменники. Скількома ж словами вони користуються? Звернімося до творчої спадщини геніального Кобзаря. Словник мови поетичних творів Тараса Шевченка охоплює більше десяти тисяч слів, а прозових — понад двадцять із половиною тисяч. Хіба вдалося нам, підрахувавши всі слова у творах Шевченка, виявити словниковий запас великого поета? Немає сумніву, що Кобзар володів й іншими словами української мови, хоч у художній творчості їх не використовував.
Скільки ж слів потрібно людині для спілкування? Обсяг словника конкретної особи залежить від роду її занять, освіченості та здібностей. Установлено, що мовець активно використовує майже три тисячі слів упродовж дня, а розуміє — у десять разів більше.
Щоб опанувати словесне багатство нашої мови, користуйтеся словниками. Дотримуйтеся порад мудрого поета Максима Рильського: «Не бійтесь заглядати у словник: це пишний яр, а не сумне провалля...»
(За І. Вихованцем).