Предмет: Українська література, автор: Dima90i

Твір - Для мене поет за поемою Давня Казка став зірцем.

Ответы

Автор ответа: lenkapenka45678
1

Ответ:

Питання ролі митця в суспільстві було актуальним завжди: і століття тому, і у вирі сьогочасної дійсності. Так чи інакше, митець являє собою взірець мудрості, гідності, чесного служіння справедливості, наслідування споконвічних законів моралі. До його слова прислухаються, за ним йдуть. Тому на ньому лежить надзвичайна відповідальність і за свою позицію та вчинки, і загалом за долю свого народу

Автор ответа: Koscharna
0

Ответ:

Питання ролі митця в суспільстві було актуальним завжди: і століття тому, і у вирі сьогочасної дійсності. Так чи інакше, митець являє собою взірець мудрості, гідності, чесного служіння справедливості, наслідування споконвічних законів моралі. До його слова прислухаються, за ним йдуть. Тому на ньому лежить надзвичайна відповідальність і за свою позицію та вчинки, і загалом за долю свого народу.

Розуміючи це, Леся Українка створює поему "Давня казка", в якій з великою художньою майстерністю розробляє тему служіння поета народові в час боротьби проти поневолювачів, у найважчу годину національної історії. Тому особа поета підноситься у творі до таких моральних і соціальних вершин, що, гадаю, не відчути це серцем неможливо. Може, саме через це образ поета (а через нього - усього народу) гостро пронизує й хвилює свідомість читача, викликаючи гарячий відгук у його душі.

За своїм сюжетом поема не складна: скориставшись перемогою своїх бійців над ворожим військом, непоказний лицар Бертольдо дістає в подарунок від короля разом з графським титулом цілу околицю і починає нещадно визискувати народ. У країні спалахує народне повстання, якому великої сили надавали пісні поета. Свого часу вони були натхненні народом, скрашували йому відпочинок, виховували мужність та волелюбність, а у лихоліття народної боротьби стали грізною зброєю проти кривдників:

Мужики цікаві стали,

Чи ті кості білі всюди,

Чи блакитна кров проллється,

Як пробити пану груди?

Ми читаємо ці рядки - і чуємо Шевченкове:

І вражою злою кров'ю

Волю окропіте.

Чи не є це яскравим прикладом того, як полум'яне слово Кобзаря відбилося на творчості Л. Українки? Стає зрозумілим, що саме живі приклади героїчного служіння народові митців слова - передових письменників, якими так багата історія світової і зокрема української літератури, надихнули поетесу на створення образу народного поета-громадянина. її герой, непідкупний, відданий народові, не спокусився на золото, що йому пропонував у обмін на вільне слово пан Бертольдо, не злякався у в'язниці. Тому так гордо звучать слова безкомпромісного висновку:

Не поет, хто покидає

Боронить народну справу,

Щоб своїм словам блискучим

Золотую дать оправу;

Не поет, хто забуває

Про страшні народні рани,

Щоб собі на вільні руки

Золоті надіть кайдани!

Своєю ідеєю поема "Давня казка" звернена і до сучасної дійсності, коли наша Україна, ставши на шлях незалежності, долає численні політичні, економічні й соціальні труднощі. Справжній поет не має права стояти осторонь цих негараздів, доки його народ буде виборювати щасливе життя для рідної землі.

А коли війна скінчиться

Того діла й того слова,

То скінчиться давня казка,

А настане правда нова.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Clown228051
українська мова, 5 клас контрольна робота за темою: «складне речення. пряма мова. діалог» 1. складне речення є в рядку: а) у сонячнім проміннi купались i рi лани, і весела гора. б) синiють небо, i лiс, і гори. в) тече вода в синє море, та не витікає. г) літо минуло, і осінь приспiла. 2. з двох частин складається речення (розділові знаки пропущені): а) хмара небо крие сонечко не блисне вітер вовком вие дощ потоком висне. б) цвіте й гуде земля і серце повне вщерть. в) іду шляхом сонце сяє вітер з травами говорить. г) пишається калинонька явiр молодіє кругом їх верболози й лози зеленіють. 3. складне речення зі сполучниковим зв'язком є в рядку: а) я люблю, як у вечірній час сопілка заспіває переливна. б) дихання осенi на квіти впало, у зеленi дерев сумує де-не-де пожовклий лист. в) калина розпашiла під вікном, верба журбу гойдає над ставком. г) листя вмирає й на брук осипається. 4. складне речення із безсполучниковим 3b^ prime є в рядку: а) був теплий дощ, в траві стоїть вода, а синя бабка обсихае. б) стежинку відшукати треба, щоб ходив ти вік у щастi. в) сміюсь я, жартую, співаю, не скаржусь на долю зовсім. г) послухайте, як дихае земля. 5. пунктуаційну помилку допущено в реченні: а) я іду по парку золотому, і прощально листя шелестить. б) чи то я заспівав, чи то мною земля заспівала? в) де відвага там перемога. г) щоб уволю всього мати, треба добре працювати.
Предмет: История, автор: akmalovailiza
15. Какую эпоху характеризуют следующие понятия: «гуманизм», «Утопия», Флоренция:
1) эпоха Возрождения 2) эпоха Просвещения 3) Реформация
16. По какому принципу образованы ряды?
Джордано Бруно, Николай Коперник, Галилео Галилей
17. Определите последовательность событий:
1) Эпоха Великих географических открытий; 2) Эпоха Возрождения;
3) Реформация в Европе; 4) Эпоха Просвещения.
1 2 3 4 518. Отметьте цифрой, кому принадлежит высказывание «Если бы Бога не было, то его следовало бы выдумать»:.
1) Т. Гоббс; 2) Д. Локк; 3) Ш. Монтескьё; 4) Вольтер:
19. Соотнесите дату и событие
.
1) Тридцатилетняя война а) 1765 г.;
2) английская буржуазная революция б) 1618 – 1648 гг.;
3) изобретение механической прялки в) 4 июля 1776г.;
4) провозглашение независимости США г) 1640 -1648 гг.
1. 2. 3. 4.
20. Соотнесите термины и их определения:
1. Протекционизм а) процесс активного внедрения машин в производство
2. Гуманизм б) социально – политическое течение, объединяющее
сторонников демократических свобод и преобразований в
обществе через реформы
3 Фермер в) владельцы или арендаторы земли, ведущие хозяйство
своими силами или с применением наёмного труда
4.
Индустриализация
г) политика покровительства развитию национальной
экономики
5. Либерализм д) идейная основа эпохи Возрождения1. 2. 3. 4. 5