Предмет: Химия, автор: kolbasovaalana

До складу молекули харчової соди входять атоми Na, H, C, O. W(Na)-27,4% W(H)- 1,2% W(C)-14,3% W(O)- 57,1%. Визначте формулу харчової води й Mr​

Ответы

Автор ответа: fosfad5607
1

Ответ:

Формула: NaHCO3 ; Mr (NaHCO) = 84

Объяснение:

Нехай, речовина NaxHyCzOt = 100 %, тоді x : y : z : t , як w(Na)/Ar(Na) : w(H)/Ar(H) : w(C)/Ar(C) : w(O)/Ar(O) = 27,4 % / 23 : 1,2 %/ 1 : 14,3% / 12 : 57,1% / 16 = 1,2 : 1,2 : 1.2 : 3,6 / 1,2 (найменше спыльне кратне) = 1 : 1 : 1 : 3

Формула = NaHCO3

Mr (NaHCO3) = Ar (Na) + Ar (H) + Ar (C) + 3 * Ar (O) = 23 + 1 + 12 + 3 * 16 = 84

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: bogdansizonenko1
Предмет: Математика, автор: M41or