Предмет: Химия, автор: VovaSchool47

Двовалентний метал масою 6 г витіснив з етанової кислоти водень об`ємом 5.6 л (н.у.). Визначте назву цього металу й обчисліть масу розчину етанової кислоти з масовою часткою розчиненої речовини 10%, що прореагував. Вирішіть і поясніть будь ласка вирішення цієї задачі!

Ответы

Автор ответа: Potassium
9

Дано:

m(Me) = 6 г

V(H2) = 5.6 л

CH3COOH;

W(CH3COOH) = 10%

m(раствора) — ?

Решение:

Me + 2CH3COOH = (CH3COO)2Me + H2

6/x = 5.6/22.4

x = 24 г/моль ==> Me = Mg.

Теперь найдём массу раствора уксусной кислоты:

0.25 = у/120

у = 30 г - 10% ==> m(раствора)= 30*10 = 300 грамм.

Ответ: металл — Mg, масса раствора = 300 грамм


VovaSchool47: Спасибо
Potassium: обращайся
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: osipovgleb097
Предмет: История, автор: Аноним
Предмет: Биология, автор: женя765656