Предмет: География, автор: maatvienkosophia

Де найбільші запаси нерудних корисних копалин світу ( ТЕРМІНОВО)

Ответы

Автор ответа: bozhkodian
0

Гіпермаркет Знань>>Географія>>Географія 8 клас>>Нерудні корисні копалини. Родовища нерудної сировини для металургійної та керамічної промисловості, виробництва будівельних матеріалів, родовища дорогоцінного каміння. Мінеральні води і грязі. Забезпеченість України мінерально-сировинними ресурсами, їх господарська оцінка, основні шляхи раціонального використання і охорони.

Нерудні корисні копалини — найбільш поширені в Україні як за кількістю видів, так і за кількістю відкритих та освоєним родовищ. Пояснюється це тим, що до них належать надзвичайно різноманітні за походженням породи й мінерали. Нерудні копалини широко використовуються у будівництві, науці й техніці, побуті та медицині. Вони є сировиною для багатьох галузей промисловості. За запасами деяких нерудних корисних копалин (сірки, облицювального каменю, каоліну) Україна посідає провідне місце в Європі, а за запасами графіту — друге в світі (поступається лише Китаю).

Хімічна мінеральна сировина. Сировиною для хімічної промисловості є сірка, кам'яна і калійна солі, фосфорити, апатити.

Україна має великі запаси сірки. Сірка осадового походження нагромадилася в Передкарпатському крайовому прогині. Передкарпатський сірконосний басейн (який заходить у межі сусідніх і країн — Польщі та Румунії) належить до найбільших в Європі і світі. Там виявлено понад 20 родовищ самородної сірки, її видобували у Львівській області в кар'єрах з Роздольського, Язівського, Подорожнянського, Новояворівського родовищ та способом підземної виплавки — з Немирівського. Проте внаслідок тривалого видобування сірки у великих кількостях родовища сильно І виснажились. Нині на більшості з них розробку припинено.

Родовища солей в Україні внаслідок тривалого видобування також сильно виснажені, тому видобування цих копалин різкої зменшилося. З Передкарпатським прогином пов'язаний єдиний в Україні басейн калійної солі. Її у великих кількостях видобували з Калуш-Голинського (Івано-Франківська область) і Стебниківського (Львівська область) родовищ.

Потужні поклади кухонної солі у кам'яному вигляді залягають у Донбасі, Дніпровсько-Донецькій западині й Закарпатті, а у вигляді природних підземних розсолів — у Передкарпатті. Найбільшими родовищами кам'яної солі, які вже тривалий час розробляються, є Артемівське і Слов'янське (Донецька область), Солотвинське (Закарпатська область). Значні запаси кухонної солі містяться в ропі солоних водойм Азово-Чорноморського узбережжя та Криму. Зокрема її видобувають з озера Сиваш.

Поклади фосфоритів і апатитів, що є сировиною для виробництва мінеральних добрив, загалом незначні і поки що не розробляються. Промислові запаси фосфоритів знайдено у Придніпров'ї, Придністров'ї, Сумській і Харківській областях, апатитів — у Житомирській і Запорізькій областях. Поклади апатитів приурочені до магматичних і метаморфічних порід Українського щита.

Будівельна сировина. Надзвичайно багаті надра України на природні матеріали, які використовуються в будівельній галузі. Одні з них ідуть на промислову переробку, інші безпосередньо спрямовуються на будівництво.

Мергель, крейда, вапняк, глина — сировина для виробництва цементу, леси і глини використовують для виробництва цегли і черепиці. Гіпс, суглинки і вапняк ідуть на виготовлення так званих в'яжучих матеріалів, а пісок — як наповнювач до бетону. Родовищ цих порід в Україні багато, і вони поширені повсюдно. Це стосується також і родовищ каменю — природного стінового (туфи, вапняки), будівельного (пісковики, граніти, базальти) та декоративно-облицювального (граніти, габро, лабрадорити, базальти, мармур). Більшість родовищ облицювального каменю приурочена до Українського щита, найцінніші його види залягають у Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Запорізькій, Закарпатській областях. За запасами базальту Україна посідає провідне місце в Європі. Його видобувають у Дніпропетровській і Рівненській (Клесівське родовище) областях. Мармур розробляють у Закарпатті, Криму та Донбасі.





Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: masyanolchik
Помогите решить задачу по геометрии на подобие

В треугольнике АВС сторона АВ=15 см АС=10 см.АD- биссектриса угла А; из точки D проведена прямая паралельная АВ до пересечения с АС в точке Е.Определить АЕ,ЕС,DE.

Собственно у меня ступор.Уже в какой раз чувствую,что из меня задачник делает дурака.

АВ паралельно DE,т.к. если в треугольнике проводим отрезок паралельный любой стороне треугольника,то треугольники подобны.

Сразу применять пропорции равности я не могу,так как не знаю ни одной из сторон подобного.Тут на помощь,казалось-бы,приходит биссектриса.Используя свойство биссектрис мы можем узнать как соотносятся эти стороны.ВD/DC = 3/2 (15/10 сократили на 5).Чтобы не мучатся с уравнением принимаем сторону BC за 5 см (3+2 = 5 частей).Теперь всего-то осталось разделить длинну BC на 5 частей и получить чему равна в см одна часть.После того как мы это узнаем просто умножаем на нужную нам сторону.

Далее уже можно использовать пропорцию подобия,так как у нас будет известна одна сторона подобного треугольника.Найдем DE,EC.

Вот только как? Если BC не указана в условии,а она мне очень нужна!!!

По-поводу АЕ,там все находится когда узнаем ЕС. Просто отнять EС от АС и получим последнюю сторону.