Предмет: Химия,
автор: sofiatumoschcuk
Розчин сульфатної кислоти масою 200 г. з масовою часткою розчиненої речовини 15% прореагував з натрій гідроксидом. Обчисліть масу солі ,яка утворилася в результаті реакції.
Ответы
Автор ответа:
17
Дано
m = 200 г
w(H2SO4) = 15% = 0.15
Решение
m(H2SO4) = mw(H2SO4) = 200 * 0.15 = 30 г
n(H2SO4) = m(H2SO4) / M(H2SO4) = 30 / (2 * 1 + 32 + 4 * 16) = 30 / 98 = 0.31 моль
2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O
n(Na2SO4) = n(H2SO4) = 0.31 моль
m(Na2SO4) = n(Na2SO4)M(Na2SO4) = 0.31 * (2 * 23 + 32 + 4 * 16) = 0.31 * 142 = 44 г
Ответ: 44 г
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: Аноним
Предмет: Окружающий мир,
автор: hgghjkfkhd
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: malibaevaaazan1313
Предмет: Биология,
автор: Солтерина