Предмет: Физика, автор: NADIYA2324

Яка кількість теплоти виділиться під час кристалізації 200 г алюмінію і охолодження його до кімнатної температури?

Ответы

Автор ответа: Аноним
64

Позначення:

 m - маса алюминію

 t_{1}  - температура при кристалізації алюмінію

 t_{2} - кімнатна температура

 \lambda - питома теплота плавлення алюмінію

 c - питома теплоємність алюмінію

Дано:

 m = 200 г  = 0,2  кг

 t_{1} = 660  °C

 t_{2} = 20 °C

 c = 920 Дж/кг · °С

 \lambda = 393  кДж/кг  = 393000 Дж/кг

==========================

Знайти:  Q - ?

==========================

Розв'язання. Побудуємо схематичний графік процесу (див. рисунок).

Загальна кількість теплоти  Q дорівнює сумі кількості теплоти  Q_{1}  , необхідної для кристалізації алюмінію, і кількості теплоти  Q_{2}  , необхідної для охолодження.

 Q = Q_{1} + Q_{2} (1)

 Q_{1} = \lambda m - кристалізація (2)

 Q_{2} = cm(t_{1} - t_{2}) - охолодження (3)

Підставивши формули (2) і (3) в формулу (1), остаточно отримаємо:

 \boxed{Q = \lambda m + cm(t_{1} - t_{2})}

Визначимо значення шуканої величини:

 Q = 393000 \cdotp 0,2 + 920 \cdotp 0,2 \cdotp (660 - 20) = 196360 Дж.

Відповідь:  Q = 196360 Дж.

Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: anaantonovna000