Предмет: История, автор: Кротовна

Твір на тему: Людина може бути переможена але не підкорення (за твором Е. Хемінгуея «Старий і море»)

Ответы

Автор ответа: ЖенщинаЯд
6

Мене надзвичайно заінтригувала і захопила повість Ернеста Хемінгуея «Старий і море». Цей твір, здавалося б, має простий сюжет, який абсолютно не привертає уваги. Але, насправді, повість має глибокий  філософський зміст з образами-символами, влучними тезами, які спонукають нас до роздумів. У творі постає багато проблем: відносини людини з природою, людини з людиною, самотність людини, її важка доля. Та, не зважаючи ні на що, автор оспівує волю, мужність, відвагу, буденне життя трударя, велич і силу людини.

У центрі твору старий Сантьяго, який займається риболовлею. Вік і тяжка праця далися взнаки чоловікові: «Старий був кощавий, виснажений, потилицю його поорали глибокі зморшки… Долоні… були посічені глибокими поперечними рубцями…». Залишили свій слід на Сантьяго і сонце, і море, і рибальські сітки. Але найбільше дивують і захоплюють читача очі Старого: «…вони мали колір моря і блищали весело й непереможно». Кажуть, що очі відображають душу людини , а вона в Сантьяго, як ми самі переконались, добра і щира. Герой жив у старій хатині, яка ледь стояла.  Все його багатство складали стіл, стілець, ліжко і дві ікони, а на долівці рибалка розпалював вогнище для приготування їжі. Старий любив читати газети, захоплювався бейсболом. Другом і втіхою Сантьяго був хлопчик Манолін, який рибалив зі Старим. Та через невдачі чоловіка у морі батьки забрали малого на успішніший човен. Для Сантьяго настали важкі і самотні часи. Герой був пригнічений своїми поразками, відчував осуд і насмішки збоку, але найбільш за все прагнув довести Маноліну, що він «незвичайний старий», що він здатний на великі вчинки.

Старий сам відправляється у відкрите море на маленькому човнику зі своїми латаними сітками без їжі, лише з пляшкою води. Провівши кілька днів у морі, рибалка зловив величезного марліна. Він усім показав, що ще чогось вартий. Сміливістю, цілеспрямованістю і силою Сантьяго можна лише пишатися і захоплюватись. Гойдаючись на бірюзових хвилях під палючим сонцем, рибалка не відчував себе самотньо. Він любив природу в усіх її проявах і сприймав усі її примхи гідно.

Дивує і вражає ставлення Старого до своєї риби: « Рибо, я люблю тебе і дуже поважаю. Але все одно уб’ю…». Рибалка шкодує марліна, розмовляє з ним, каже, що вони наче дві сестри. Він знає, що мусить убити рибу, щоб вибороти своє місце під сонцем і довести спроможність і міць людини. Ключовою фразою у творі є слова Е. Хемінгуея: «Людину можна знищити, але не можна перемогти». Старий ставиться до риби як до гідного суперника і ні в якому разі не переважує шальку терезів на свій бік. Це дуже імпонує читачеві і зароджує в нього теплі, щирі почуття до героя. Старому жаль тварину, вони стали наче споріднені душі, але так влаштований світ, що людина домінує, завойовує, полює. Доля підкидає злий жарт рибалці, залишивши йому в кінці кінців один кісяк. Так, це жорстоко , недолуго, нікчемно, але це все ж перемога… перемога над собою і світом!

Велич і краса людини полягає у її умінні підкорювати природу і цим самим не шкодити їй, гідно і шанобливо носити звання ЛЮДИНА. Свідками втілення цих рис ми і стали у повісті «Старий і море». Під непоказною зовнішністю криється яскрава, вольова, мужня, витримана особистість. Образ Сантьяго – дзеркало безсмертної душі народу, непереможності і величності, символ мудрості і досвіду.                                                                                                         ЖенщинаЯд написала с ошибками потому что не отлично знаю украинский.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: nikolaibaskov238
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Выпишите из заданий 1-5, раскрывая скобки, вставляя пропущенные буквы, предложения, в которых выделенные слова являются предлогами.

Задание 1
1) На счет спортивной секции спонсоры перевели деньги.
2) (В)течение всей ночи лил дождь.
3) По ночам вокруг деревни ходил сторож с колотушкой.
4) (В)продолжении романа мы узнали много интересного о дальнейшей судьбе героев.
 
  Задание 2
1) В роде Толстых было немало талантливых людей.
2) На пустынном берегу залива мы нашли что-то вроде неразорвавшейся мины.
3) (В)течении небольшой речушки, огибавшей наше село, часто плыли упавшие деревья.
4) Мы ждали лётной погоды (в)течение суток.

Задание 3
1) Продавец отвечал на вопросы, несмотря на клиента.
2) Мы не раз смеялись (в)течение этого фильма.
3) (В)заключении комиссии были добавлены новые пункты.
4) Каракал — крупный хищник (на)подобие рыси.

Задание 4
1) Известный актер впоследствии описал современников в своих мемуарах.
2) Невзирая на метель, автобус приехал по расписанию.
3) Прилагательные согласуются с существительными (в)роде, в числе и в падеже.
4) (В)продолжение беседы мы перешли к теме театра.

Задание 5
1) Люди часто говорят об одном, а имеют (в)виду другое.
2) (В)заключении врача первоначальный диагноз был изменён.
3) Художник написал (в)течени.. двадцати лет более ста картин.
4) Мы много говорили (на)счёт наших планов на каникулы.

В ответе писать только вариант ответа без лишнего, полностью предложение.​
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Биология, автор: serejka05
Предмет: Физика, автор: 20012016228