Предмет: Українська література, автор: valeriyanaum

Лист до Федька-халамидника!

Ответы

Автор ответа: sergiyyurevichp1bq5l
41
Нещодавно ми читали оповідання “Федько-халамидник”, яке написав Володимир Винниченко. Цей твір, а особливо його фінал, справив на мене велике враження.
Володимир Винниченко розповідає про двох хлопчиків – Федька, сина бідного робітника, і Толю, дитину заможних батьків.
Федько-халамидник був дуже чесним і ніколи не брехав. Вадою хлопчика було те, що він заважав іншим дітям спокійно гратися, зчиняв бійки, робив шкоду сусідам. Проте Федько заслужив повагу однолітків, бо був справжнім другом і ніколи не видавав товаришів. Толя був делікатний, ніжний, сумирний. Він завжди був охайний, причепурений, а у двір виходив боязко й поводився тихо.
Одного дня хлопці пішли подивитися, як іде по річці весняна крига. Толю не покликали, але він все одно пішов. Федько вирішив перебратися по хитких крижинах з одного берега на інший і зробив це. Толі здалося, що він теж здатний на такий вчинок: хлопчик ступив на кригу. І тут сталося нещастя. Федько допоміг Толі, і той, як стріла, вилетів на берег. Упевнившись у власній безпеці, Толя навіть не подав палиці своєму рятівникові, тому що боявся опинитися в воді. Інші хлопці кинулися до Федька й витягли його На берег. Коли Федько-халамидник, геть мокрий та синій від холоду, теж був у безпеці, йому навіть не дозволили сказати правду. Толя ж підло звалив вину на Федька. Про те, щоб подякувати своєму рятівникові, Толя навіть не подумав.
Безперечно, Федько-халамидник повівся благородно, врятувавши товариша не тільки від наглої смерті, але й від батьківського покарання.  Коли Федько захворів на запалення легенів і помер, цей боягуз, обдуривши матір Федька, забрав чижика. Поведінка Федька викликає в мене захоплення.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: aleksandrgamanov42
Точка 1 рас­по­ло­же­на на тер­ри­то­рии круп­но­го гео­гра­фи­че­ско­го объ­ек­та. Про­чи­тай­те текст, рас­смот­ри­те фо­то­гра­фию и ука­жи­те на­зва­ние этого гео­гра­фи­че­ско­го объ­ек­та.

Древ­нее озеро в юго-во­сточ­ной части Си­би­ри. Это самое глу­бо­кое озеро на нашей пла­не­те, об­ра­зо­вав­ше­е­ся в раз­ло­ме зем­ной коры. Его чи­стей­шие воды со­став­ля­ют около 1/5 ми­ро­вых за­па­сов прес­ной воды. В озеро впа­да­ет мно­же­ство рек и ручьёв, а вы­те­ка­ет толь­ко одна река — Ан­га­ра. В озере оби­та­ет огром­ное ко­ли­че­ство видов жи­вот­ных и рас­те­ний, в том числе уни­каль­ных, ко­то­рые нигде боль­ше не встре­ча­ют­ся. Ту­ри­сты вос­хи­ща­ют­ся кра­со­той этого озера, оно вне­се­но в Спи­сок объ­ек­тов Все­мир­но­го при­род­но­го на­сле­дия.

 

Ука­жи­те на­зва­ние гео­гра­фи­че­ско­го объ­ек­та в име­ни­тель­ном па­де­же.​