Предмет: Биология, автор: Аноним

Від чого залежить забарвлення листків та плодів рослин?

Ответы

Автор ответа: zЛена
0
забарвлення квіток, листків і стебел рослин, яке визначається наявністю в них ряду пігментів (хлорофілів, каротиноїдів, фікобілінів та антоціанів). Найпоширеніше у вищих рослин зелене забарвлення, зумовлене хлорофілом, що за його участю відбувається фотосинтез. Зеленими звичайно бувають листки, стебла. Різноманітне жовте, оранжеве, червоне забарвлення квіток та плодів зумовлене каротиноїдами; фіолетове, синє - антоціанами; сніжно-біле забарвлення віночка квіток багатьох рослин - наявністю серед безбарвних клітин заповнених повітрям міжклітинників. 3. р. може змінюватись залежно від освітлення, т-ри, реакції грунту, вмісту в ньому тих чи ін. елементів тощо. Так, зелені частини рослин при слабкому освітленні стають блідішими, а в темряві й зовсім втрачають зелений колір (див. Етіоляція); знижені і-ри сприяють утворенню антоціанів, тому листки дерев восени набувають коричневого, червоного та фіолетового кольорів різноманітних відтінків. Збагачення антоціанами іноді спостерігається при порушенні мінерального живлення рослин. Яскраве забарвлення квіток і плодів сприяє приваблюванню комах, що запилюють квітки, а також птахів, що розповсюджують плоди та насіння. У суцвіттях часто зустрічається контрастне забарвлення - крайові квітки забарвлені в один колір, а середні - в інший; це робить суцвіття ще помітнішими для комах. Листки деяких вищих рослин бувають повністю або частково забарвлені в червоний, фіолетовий, сріблясто-сірий та ін. кольори (бегонія, колеус). Це пояснюється тим, що зелений колір наявного в листках хлорофілу маскується антоціанами. Маскування зеленого кольору різними додатковими пігментами особливо часто спостерігається у водоростей. Забарвлення грибів зумовлюють пігменти рибофлавін, хризогенін та ін. Деякі рослини (переважно сапрофіти і паразити) безбарвні (напр., бактерії, гіфи грибів).
Автор ответа: max13021302
0
від хлоропластів.......................................................
Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: dsj62
ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ ЗАДАЧУ 4 РЕШАТЬ НЕ НУЖНО, ОНА УЖЕ РЕШЕНА. РЕШИТЬ НУЖНО 5-УЮ ЗАДАЧУ
Задача 4.Путешественник улетел на звездолёте на круговую орбиту э, находящуюся в космосе на небольшой высоте над поверхностью экзопланеты. Определить скорость звездолёта V1 на орбите, если радиус планеты R=5500 км, плотность планеты p=3,193,9 кг/м³, ускорение свободного падения g=4,93 м/с². Это задача дополние к первой. Вот первая задача (её решать не нужно):
Задача 5. Космический путешественник прилетел на звездолете на экзопланету радиуса R=5500 км. Привязав к нити длиной l=50 см маленький камень массой m=1.1 кг, путешественник получил маятник. Он измерил время 10 полных колебаний маятника в разных точках поверхности экзопланеты. Во всех точках время получилось одинаковым t=20 с. Чему равна средняя плотность планеты. Ответ дать в тоннах/м3 с точностью до десятых.​
Предмет: Геометрия, автор: dasamanko2