Предмет: География, автор: karinakonovalen

Виконайте завдання за фрагментом топографічної карти на форзаці 1. З'ясуйте істинний та магнітний азимути напряму: 1) руху потягу, який прямує через населений пункт Червоне до мосту; 2) від башти на східній околиці села Пеньки на джерело Чисте.

2. Визначте абсолютну висоту: 1) точки, де розташована вежа мобільного зв'язку (квадрат 4651); 2) джерела Чисте.

Обчисліть: 1) яку відстань подолає пішохід від церкви на західній околиці села Стасове до цегляного заводу на березі річки Верхня; 2) периметр і площу фруктового саду (квадрат 4751).

Ответы

Автор ответа: 11NIkitaKEK11
0

Ви дізнаєтесь:

як орієнтуватися та проводити вимірювання за топографічною картою що таке істинний та магнітний азимути, дирекційний кут

Пригадайте:

як орієнтуватися на місцевості за топографічною картою що таке абсолютна та відносна висота місцевості, горизонталі, бергштрихи

Топографічні карти широко застосовують у різних сферах людської діяльності; вони стають у пригоді і в повсякденному житті: під час туристичних походів, подорожей незнайомою місцевістю, пошуку об’єктів у великому місті тощо. Головне — вміти орієнтуватися за топографічною картою.

Визначення напрямків.

Для орієнтування па місцевості використовують так звані кути орієнтування. Один із них вам від отчий. Це азимут — кут між напрямком па північ і заданим напрямом, відкладений за годинниковою стрілкою. Азимути вимірюються від 0° до 360°.

На місцевості азимут визначають за допомогою компаса. Магнітна стрічка компаса орієнтується уздовж магнітного меридіана та вказує па магнітний полюс. Кут між напрямом магігітпого меридіана та напрямом па певний предмет називають магнітним азимутом (Дч).

На карті за допомогою транспортира вимірюють істинний (географічний) азимут (А,) — ісут, відкладений за годинниковою стрілкою між північним напрямом географічного меридіана та напрямком па певний орієнтир. Напрямку дійсного меридіана па топографічній карті відповідають бічні сторони рамки аркуша карги. Як виміряти па карті географічний азимут? Для цього в початковій точці лінії проводять лінійкою географічний меридіан (лінію, паралельну до бічної рамки), а потім транспортиром вимірюють кут між меридіаном і заданим напрямом (рис. 1).

Магнітний та географічний азимути здебільшого неоднакові, оскільки географічний та магнітний полюси не збігаються. Між ними утворюється кут, який пазивають магнітним схиленням (МС). Воно може бути східним (якщо півпічпий кінець магнітної стрілки відхиляється від північного кіпця географічного меридіана па схід) або західним (якщо північний кілець магнітної стрілки відхиляється від північного кіпця географічного меридіана па захід).

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним