Предмет: Русский язык, автор: Аноним

как определять лицо у сущ,

Ответы

Автор ответа: ootvet5
29
Поверь, это очень просто. Всего в русском языке три лица - первое, второе и третье. И два числа - единственное и множественное.
Единственное число
1 лицо - я
2 лицо - ты
3 лицо - он (мужской род)
она (женский род)
оно (средний род)
Множественное число
1 лицо - мы
2 лицо - вы
3 лицо - они.
С определением первого и второго лица сложностей нет. Сложно почему-то дается определение третьего лица. Хотя тут тоже все просто. Например: я читаю книгу. Я - понятное дело, 1 лицо. Книга, можно заменить на "она", значит, третье. И так далее. Удачи)
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: dejnenkodanil
стислий письмовий переказ
З усієї України сходилися до Богдана Хмельницького на Січ люди. Задумавши вгамувати невідворотне народне повстання, польський гетьман Потоцький вирядив проти козаків чимале військо. Разом із поляками на Січ ішли реєстрові козаки. Це були православні українці, лише службою зобов'язані польському королеві.
Довідавшись про наступ поляків, Хмельницький узяв із Січі гармати й військові клейноди та на чолі свого війська вийшов ворогам назустріч. Біля Жовтих Вод козаки стали табором. Закликані Хмельницьким на допомогу татари спинилися неподалік.
Річка Жовті Води - притока Інгульця. У своїх верхів'ях вона утворює дві гілки. Більша з них, західна, називається Жовтою річкою. Менша, східна, зветься Очеретною балкою. Ці дві гілки утворюють півострів. У XVII столітті він був вкритий лісом, густим та непролазним, що звався тоді Чорним. Цей півострів був приступним лише з одного боку.
Хмельницький розумів, що польське військо Жовтих Вод не обмине. Ця місцина лежала якраз на шляху до Січі. При лівому березі річки й засіли козаки, обгородивши свій табір земляним валом та скованими возами.
Одночасно Хмельницький поспішив назустріч реєстровим козакам. Він зумів пробудити в цих людях таку ненависть до загарбників, що вони приєдналися до запорожців. Польське військо підійшло до Жовтих Вод. Шляхтичі отаборилися на правому березі. На лівий берег козаки їх не пустили.
Битва розпочалася 5 травня 1648 року. Вона тривала кілька днів. Польське військо змушене було відступити назад, до балки Княжі Байраки. Передбачивши цей відступ, Хмельницький послав у балку загін піших козаків. До того ж, там у засідці сиділи татари. Наскочивши на поляків ззаду, вони заходилися «крутити веремія», як називали їхній звичай накидати на ворогів аркани, галасувати, топтати людей кіньми. Намагаючись сховатися в лісі, польські вояки падали в ями, заздалегідь викопані козаками. Військо Хмельницького сунуло на ворогів, як хмара.
Польські воєначальники були захоплені в полон. Ті, що лишилися живими, склали зброю.
Жовтоводська битва мала для українців таке ж значення, як для русичів битва Куликовська. Тут було покладено край ярму Польщі над Україною.
Предмет: Химия, автор: pragajora
Предмет: Русский язык, автор: Ola1285
СРОЧНО ПОМОГИТЕ !!!!!1 ДАЮ 55 БАЛЛОВ
1. В каком ряду во всех словах пишется буква о?
а) горяч.., хорош.., общ.., ещ..
б) ш..в, ш..рох, ж..лудь, крыж..вник
в) прыж..к, собач..нка, свеж.., плеч..
г) боч..нок, ч..тный, каблуч..к, овц..й

2. В каком ряду во всех словах пишется буква е/ё?
а) угрожающ.., зловещ.., ни при ч..м, свеж..
б) ч..ткий, ч..тки, освежающ.., умоляющ..
в) обж..ра, дириж..р, ухаж..р, заискивающ..
г) жж..т, ш..ссе, запрещ..н, манящ..

3. В каких вариантах не- с наречиями пишется слитно?
а) поступил (не)умно
б) вернулся (не)рано, а поздно
в) (не)по-зимнему одет
г) (не)умолчно работает станок

4. В каких вариантах не- с наречиями пишется слитно?
а) вовсе (не)трудно
б) совсем (не)лепо
в) ничуть (не)трудно
г) очень (не)легко

5. В каких вариантах пишется НН?
а) пел торжестве..о
б) услыхал внезап..о
в) сказал спокой..о
г) таинстве..о светились

Спишите, вставляя пропущенные буквы и знаки. Выполните разборы № 2,3,4.
Дом ст..ял (не)сколько в ст..роне. Окна его были покрашены масля..ой краской а (не)большое крылечко сбоку еще пахло с..сной. Двери были раскрыты настежь но хозяев в доме (не)оказалось. Направо от двери ст..ял (не)краше..ый стол, слева виднелась ма(с/сс)ивная ² печь.
Вскоре с улицы пр..бежала ² Наташа. Она радушно предл..жила мне чаю и ра(н/нн)ей ³ малины но я попр..сил ее сначала показать мне сад, выращенный чуть ли не под самым Полярным кругом.
Мы вышли из дома. Сад л..петал тополиной листвой. Я неожиданно увид..л яблоньки мали..ик с уже посп..вающей ягодой ⁴. Почу..ствовав см..листый ар..мат, я повернул голову налево и увид..л кедры. Они были иссиня(черные), по-медвежьи угрюмы и непр..ветливы. Наташа ласково и как-то застенчиво потр..пала одно дерево.
Предмет: Алгебра, автор: irinavoroncihina490