Предмет: Химия,
автор: nshap
Визначте молекулярну формулу кислоти, якщо відомо, що на нейтралізацію монокарбонової кислоти масою 3,6 г витратили розчин масою 6 г з масовою часткою натрій гідроксиду 40%
Ответы
Автор ответа:
0
Пишемо загальну реакцію
CxHyCOOH + NaOH = CxHyCOONa + H2O
Рахуємо масу гідроксиду натрію в розчині
m = m(розчину) * w = 6 * 0.4 = 2.4 г
Рахуємо кількість речовини гідроксиду
n = m / M = 2.4 / 40 = 0.06 моль
За рівнянням реакції, кислоти також треба 0.06 моль. Знаходимо молекулярну масу кислоти
M = m / n = 3.6 / 0.06 = 60 г/моль
Віднімаємо молекулярну масу карбоксильної групи
60 - 45 = 15 - це те, що залишається на CxHy, тому неважко здогадатися що це буде СН3
Отже, формула кислоти - CH3COOH - етанова (оцтова) кислота
CxHyCOOH + NaOH = CxHyCOONa + H2O
Рахуємо масу гідроксиду натрію в розчині
m = m(розчину) * w = 6 * 0.4 = 2.4 г
Рахуємо кількість речовини гідроксиду
n = m / M = 2.4 / 40 = 0.06 моль
За рівнянням реакції, кислоти також треба 0.06 моль. Знаходимо молекулярну масу кислоти
M = m / n = 3.6 / 0.06 = 60 г/моль
Віднімаємо молекулярну масу карбоксильної групи
60 - 45 = 15 - це те, що залишається на CxHy, тому неважко здогадатися що це буде СН3
Отже, формула кислоти - CH3COOH - етанова (оцтова) кислота
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: samira22062009
Предмет: Химия,
автор: ffshod1234
Предмет: Алгебра,
автор: Lizamironchenko
Предмет: География,
автор: Skaysеr
Предмет: Алгебра,
автор: Аноним