Предмет: Русский язык, автор: den439

выпиши из текста три слова с безударным гласным в корне слова,проверяемым ударением. подбери проверочное слово.Весна долго не открывалась . В апреле стояла ясная морозная погода. Днем под лучами солнцатихо таял снег. Вдруг резко потянуло теплым ветром . Окрестности окутались густым молочным туманом. Мутным потоком полились воды . С яростным треском ломались на реке гигантские льдины.
Поздно вечером туман ушел .Небо прояснилось . Утром солнце сьело тонкий лед .В теплом весеннем воздухе залились чудным хором жаворонки .Высоко в небе пролетели с радостным криком журавли и гуси.

Ответы

Автор ответа: aniyn
5
Стояла - стОп
Потянуло - тЯга
Пролетели - пролЕт
Автор ответа: DJHAPPYLIkEs
4
стояла-стОя
потянуло-тЯнут
ломались-лОмка
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Аноним
Кратки пересказ срочно!




Весна, власне, ще тільки накреслювалась, але стояла вже на порядкові дня. Сніг ще не танув, але посірів, збувся блиску, і І щуплий у купах, уздовж вулиць викладених, а на брукові збігся від невпинної їзди в темну, руду масу, осів, випнувся й позападав поправними вибоїнами під ритмічними ударами копит. На пішоходах він обертався ясними днями в ріденький холодець, застигаючи прикрими грудками в холодні ночі. Скрізь по дахах його скидали вниз величезними кулями, що глухо падали долі, , як бездушне тіло. На рогах дівчата в кожушанках продавали перші

підсніжники з навколишніх горбів, де вже оголилась земля.
П’ять копійок пучок,’ п’ять копійок!

Траплялись сонячні ранки, ранки теплих вітрів, що несли з далеких полів дух вогкого грунту й торішнього зілля, млосну запашність житньої прорості й набряклого яблуневого цвіту. Траплялись тихі, замріяні дні, коли в крові, відгукуючись на шумування природи, прокидається проста, потужна радість лсиття, коли душу опановує той безтямний порив, що вів предків до вівтарів весняного бога. Такими днями Степан любив гуляти й дивитись.

Узявши під пахви важкий портфель, блукав перед обідом по вулицях без видимої мети,

уникаючи привітань, потребуючи побути самому серед чужих після одноманітних зустрічей на посаді та громадській роботі. Якийсь час він сам гаразд не розумів цього раптового потягу на вулицю й того чуття вигоди, задоволення, що обнімало його серед гомону й сміху весняної юрби. Думав, що гуляє, як гуляють усі сонячного дня, для спочинку й провітрення.