Предмет: Русский язык, автор: Лика200611

друзья помогите надо объяснить старинные слова: у лукоморья, златая, чахнет, к обедне, светлица

Ответы

Автор ответа: ринуля59
1
лукоморье-бухта моская,златая- золотая широкая цепь, чахнет- сохнет, к обедне- церковная служба, светлица- старовинный деревянный дом

Лика200611: ну я незнаю правильно или нет
ринуля59: я знаю
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: mashastadnik2009
скласти і
записати складний план до поданого нижче тексту, написати СТИСЛИЙ переказ (не дослівний), акцентувати увагу саме на описі місцевості.
Текст:
Одним літнім вечором, коли сонце повільно сідало, а на будинки віддавало жовтою тінню, я вирішила піти до доволі заплутаних на той час дворів, що я ніколи там не була. У знайомому мені районі вони стояли неприступними стінами, проте дитячий захват від цієї грайливої, ніби живої сонячної тіні змусив навідатися туди. Досі пам`ятаю, як світ навколо притих і якою казковою тоді здавалася звичайна прогулянка

Ті двори все ще спливають у пам'яті заплутаним лабіринтом, де старі високоповерхівки переплітаються між собою зовсім нелогічно. Один двір був завеликим, інший замалим, третій надто пустим, а четвертий просто приводив до глухого кута чи поля. Спочатку було навіть страшно, бо уся ця плутанина була єдиною, що я бачила у своєму житті навіть до сих пір. Вулички виглядали симпатично та навівали на домашній настрій - тихенько на майданчиках гуляли діти, бабусі з пакетами повільно ступали по тоненькому тротуару, а пухнасті коти ховалися у густих кущах. Пахло запеченими пиріжками, що ставили у вікон, та травами, котрі одна дівчинка несла у руках. Тоді усе це повівало життєвим спокоєм, захотілося піти до пекарні біля школи, купити на останні гроші свіжу булочку та повернутися, щоб перевірити чи не мрійливий муляж то був.

Зелений та жовті кольори, тиша, спокій, та багато дерев, на котрі можна залізти - ось такі залишилися асоціації. Таємничий мирний лабіринт після тої прогулянки було видно по дорозі до школи, та він залишився у голові місцем, куди можна приходити лише в найгірші часи, щоб знов подивитися на життя новим поглядом.