Предмет: Биология, автор: 2013аня2013

Завдяки чому тюльпани нарциси зможуть пережити тривалий посушливий період

Ответы

Автор ответа: good9999
0
Тюльпа́н (Tulipa L.), рід багаторічних цибулинних трав'янистих рослин родини лілійних. Відомо понад 140 видів, поширених у Європі та Азії; в Україні близько 10. Ростуть у степах на вапнякових і крейдяних відслоненнях, на сухих кам'янистих схилах тощо. 

Біологічний опис 

Морфологічні особливості 

Тюльпан - трав'янистий цибулинний багаторічник. Висота рослин коливається залежно від виду і сорту від 10-20 до 65-100 см. 

Коренева система 
Складається з щорічно відмираючого додаткового коріння, розташованого на підковоподібній нижній частині донця. У молодих цибулин (до першого цвітіння) формуються столони - порожнисті структури, на дні яких розташована дочірня цибулина. Зазвичай столони ростуть вертикально вниз, рідше убік. 
Стебло 

Представлений трьома формами: донце, столон і генеративна втеча, що несе квітки і листя. Стебло прямостояче, циліндричне, заввишки від 5-20 до 85-100 см 

Листя 

Подовжено-ланцетові, зелені або сизуваті, з гладкими або хвилястими краями і легким восковим нальотом. Жилкування дугове. Розташовані черговий і охоплюють стебло. Нижній лист найбільший, верхній, так званий прапор-лист - найменший. У тюльпанів Кауфмана (T. kaufmanniana), Грейга (T. greigii), Микели (T. micheliana)і їх садових форм верхня сторона листя прикрашена фіолетово-бурими, пурпурними плямами або штрихами, смугами, що надає рослинам особливу декоративність. У дорослої квітучої рослини частіше всього 2-4(5) листи, які розташовані в нижній частині стебла. У молодих рослин (до першого цвітіння) єдиний лист розвивається до кінця вегетації. Зачатки листя закладаються в заміщаючій цибулині дорослої рослини в період вегетації, а зростання триває в наступному сезоні. 

Квітка 

Зазвичай один але є і багатоквіткові види (T. praenstas, T. turkestanica) і сорти від них, на квітконосі яких 3-5 квіток і більш. Квітка правильна, двостатева, оцвітина з шести вільних листочків, тичинок шість, з подовженими пильовиками; товкачик з верхньою трехгнездной зав'яззю, коротким стовпчиком і трилопатевим рильцем. Квітки видових тюльпанів частіше червоні, жовті, рідше білі. Забарвлення сортових тюльпанів найрізноманітніше: від чисто-білої, жовтої, червоної, пурпурної фіолетовою і майже чорною до поєднання двох, трьох або декількох кольорів. Часто основа пелюсток забарвлена в інший колір, що відрізняється від основного, що утворює так зване "дно" квітки. Форма квітки теж різноманітна: келихоподібна, чашовидна, овальна, лілієвидна, махрова (пионовидная), бахромчата, зірчаста, попугайная. Квітки великі, завдовжки до 12 см, діаметром від 3 до 10 см, а в повному розкритті у видових тюльпанів до 20 см Квітки тюльпанів широко розкриваються на сонці і закриваються вночі і в похмуру погоду. 

Плід 

Багатосім'яна коробочка тригранної форми. Насіння плоске, трикутне, коричнювато-жовте, розташоване горизонтально в два ряди в кожному гнізді коробочки. 
[ред.] Біологічні особливості 

За ритмом сезонного розвитку тюльпани відносяться до весняних ефемероїдам. Їх зростання і розвиток тривають 80-120 днів: з початку квітня і до кінця червня, коли засихає наземна частина. 

Вегетація тюльпанів починається з відростанням листя в квітні, відразу після танення снігу. Цвітіння настає в середньому через 20-30 днів після початку вегетації. Тюльпани, будучи типовими ефемероїдами, дуже чутливі до температури менше до вологи і майже невибагливі до інших чинників, що впливають на зростання і розвиток рослин. 
Тривалість цвітіння залежить від температури повітря. У більшості рослин вона складає 12-14 днів. В період цвітіння при тривалій дії температури понад

Похожие вопросы