Предмет: Химия, автор: madinovazhibek

Вычислите число молекул 0,25 моль карбоната калия K2CO3

Ответы

Автор ответа: krioira
0
n=0.25 (моль)

N=Na*n, где Na - число Авагадро = 6.02*10^23(г/моль)
N=0.25*6.02*10^23=1.51*10^23(молекул)
Похожие вопросы