Предмет: История, автор: Даниил7066

особливості буденного життя українських селян

Ответы

Автор ответа: Katenariya
0


Яким було українське село у 18 — першій половині 19 ст,?

Життя українських селян не змінилося з попередніх часів. Як і раніше, села закладали поблизу річок та озер, утворюючи вулиці, обабіч яких стояли хати й простягалися городи. Традиційними були зовнішній вигляд та внутрішнє опорядження хат. Про те, яким був побут українських селян, якими клопотами вони переймалися, якими були звичаї українського села, довідуємося з творів І. Котляревського, Г. Квітки-Основ’яненка, Т. Шевченка, М. Гоголя. У другій половині 19 - на початку 20 ст. картини селянського побуту майстерно змальовували Панас Мирний та Іван Нечуй-Левицький, з творами яких познайомитеся на уроках української літератури.

 

Цінним історичним джерелом є рукописні ілюстровані альбоми Домініка П’єра де ла Фліза, француза за походженням, який від 20-х років 19 ст. був лікарем на Київщині. У службових поїздках Київщиною він не лише надавав медичну допомогу, а й занотовував почуте й побачене. Записи доповнював малюнками. Ось як де ла Фліз розповідає про побут українських селян: «Селянські житла (на Київщині) скрізь збудовані з дерева, вони, як правило, теплі взимку. Їх зовнішнє й внутрішнє планування всюди майже однакове... Майже всі хати вкриті соломою. Загалом у селах будинки невеликі, у них рідко буває більше однієї кімнати, перед якою є сіни, з другого боку від сіней роблять комору без вікон. У кімнаті завжди є піч. Хати заможніших селян часом просторіші, кімнати не такі тісні, у них більше порядку й чистоти, досить часто вони побілені всередині і ззовні. Внутрішнє впорядкування кожної

хати майже скрізь однакове. В усіх помешканнях завжди можна бачити в кутку кімнати напроти дверей грубо намальовані образи святих у більшій чи меншій кількості, прикрашені натуральними висушеними квітами та білими рушниками, вишитими червоними узорами. У їхніх помешканнях зовсім немає меблів, хіба що іноді шафа і декілька простих стільців.



Їжа селян майже однакова як улітку, так і взимку. Вони харчуються такими стравами: хліб житній, гречаний або ячмінний,

зрідка пшеничний, за винятком свят та місцевостей, де пшениця родить. Борщ готують із салом або зі свининою, капустою, буряками, щавлем влітку та з іншими овочами. Зрідка селяни їдять яловичину, частіше свинину, баранину або птицю, але лише на свято або в неділю. Взагалі вони споживають багато картоплі, яку вирощують всюди, особливо на піщаних ґрунтах, а також ячмінну, гречану, пшоняну кашу та галушки, які готують з житнього, пшеничного або іншого борошна, яєць, молока й сиру. Горіхи, бобові, кукурудза, часник, цибуля, свіжі або солоні огірки також належать до їхнього раціону. Для їжі вони користуються простим мальованим глиняним посудом. Ложки, якими вони користуються, виточені з дерева, відполіровані, вкриті лаком і також складені рядочком у шафі. Виделки їм майже невідомі...».

Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык, автор: levenluizа9
Предмет: Химия, автор: wolev
1.Неметаллические свойства у азота выражены слабее, чем у
а)Фтора
б)Фосфора
в)Мышьяка
г)Сурьмы
2.В атоме азота распределение электронов по электронным слоям соответствуют ряду чисел
а)2,8,3
б)2,8,5
в)2,8
г)2,5
3.Степень окисления азота в нитрате кальция равна
а)-5
б)-3
в)+3
г)+5
4.Азот взаимодействует с
а)HCl
б)O2
в)SiO2
г)P
5.Химическая связь в молекуле азота
а)Ионная
б)ковалентная полярная
в)ковалентная неполлярная
г)металлическая
6.Азот в лаборатории можно получить из
а)воздуха
б)нитрата аммония
в)нитрита аммония
г)азотной кислоты
7.Азот в реакции с водородом является
а)окислителем
б)восстановителем
в)и окислителем и восстановителем
г)ни окислителем и ни восстановителем
8.Азот с кислородом вступает в реакцию
а) при обычных услових
б) при нагревании 1000 C
в) при нагревании до 2000 C
г)Не реагирует ни при каких условиях
9)Аммиак имеет химическую связь
а)ионную
б)ковалентную полярную
в)ковалентную неполярную
г)металлическую
10.Аммиак собирают в приборе
а)методом вытеснении воды
б)методом вытеснения воздуха
в)методом вытеснения воздуха в пробирку вверх дном
г)методом вытеснения воздуха в пробирку вниз дном
11)Аммиак вступает в реакцию с
а)водой
б)водородом
в)хлоридом бария
г)гидроксидом гатрия

Напишите ответы