Предмет: Биология, автор: MaxPOOP

Охарактреризувати клас кільчастих червів в виписати придставників

Ответы

Автор ответа: 9D34D
0
Кільчасті черви (кольчеци) - великий тип (близько 9 тис. Видів) вищих свободножі вущих морських, прісноводних і ґрунтових тварин, що мають більш складну організацію, ніж плоскі і круглі черви. Це в першу чергу відносяться до морських багатощетинкових черв'яків, які є вузловий групою в еволюції вищих безхребетних: від їх древніх предків відбулися молюски і членистоногі.
Найголовніші прогресивні риси будови кольчецов наступні:
1. Тіло складається з численних (5-800) сегментів (кілець). Сегментація виражається не тільки в зовнішній, а й у внутрішній організації, в повторюваності багатьох внутрішніх органів, що підвищує виживаність тваринного при частковому пошкодженні тіла.
2. Групи подібних за будовою і функціями сегментів у многощетинкових черв'яків об'єднані у відділи тіла - головний, тулуба і анальну лопать. Головний відділ утворився шляхом злиття кількох передніх сегментів. У малощетінкових черв'яків сегментація тіла однорідна.
3. Порожнина тіла вторинна, або цілому, вистелений целомічні епітелієм. У кожному сегменті цілому представлений двома ізольованими мішками, наповненими целомической рідиною.


Рис 11.7. Головний кінець нереїди: I1-очі; 2 - щупальця; 3 -усікі; 4 - параподии з пучками щетинок.
4. Шкірно-м'язовий мішок складається з тонкої еластичної кутикули, розташованих під нею одношарового епітелію і двох м'язових шарів: зовнішнього -Кільцева, і внутрішнього - сильно розвиненого поздовжнього.
5. Вперше з'явилися спеціалізовані органи руху - параподии - представляють собою бічні двулопаст-ні вирости стінок тіла тулубових сегментів, в які заходить цілому. Обидві лопаті (спинна і черевна) несуть більшу або меншу кількість щетинок (рис. 11.7). У малощетінкових черв'яків параподии відсутні, є тільки пучки з нечисленними щетинками.
6. У травній системі, що має три відділи, передня кишка сильно диференційована на ряд органів (рот, глотку, стравохід, зоб, шлунок).
7. Вперше розвинулася кровоносна система замкнута. Вона складається з великих поздовжніх спинного і черевного судин, з'єднаних в кожному сегменті кільцевими судинами (рис. 11.8). Рух крові здійснюється за рахунок перекачивающей діяльності скоротних ділянок спинного, рідше кільцевих судин. У плазмі крові містяться дихальні пігменти, близькі до гемоглобіну, завдяки яким кольчеци заселили місцеперебування з самим різним вмістом кисню.


8. Органи дихання у многощетинкових черв'яків -жабри; це тонкостінні листоподібні, перисті або кущисті зовнішні вирости частини спинних лопатей параподии, пронизані кровоносними судинами. Малощетінковиє черви дихають всією поверхнею тіла.
9. Органи виділення - попарно розташовані в кожному сегменті метанефридии, що виводять кінцеві продукти життєдіяльності з порожнинної рідини. Воронка метанефридії знаходиться в цілому одного сегмента, а що йде від неї короткий каналец відкривається назовні в подальшому сегменті (див. Рис. 11.8,6).
10. Нервова система гангліонарного типу. Вона складається з парних надглоточнимі і подглоточного гангліїв, з'єднаних нервовими стовбурами в окологлоточное нервове кільце, і багатьох пар гангліїв черевного нервового ланцюжка, по одній парі в кожному сегменті (рис. 11.8, а). Органи почуттів різноманітні: зору (у многощетинкових черв'яків), дотику, хімічного чуття, рівноваги.
11. Переважна більшість кольчецов- роздільностатеві тварини, рідше гермафродити. Статеві залози розвиваються або під целомічні епітелієм у всіх тулубових сегментах (у многощетинкових черв'яків), або тільки в деяких (у малощетінкових черв'яків). У многощетинкових черв'яків статеві клітини через розриви целомического епітелію надходять в рідину целома, звідки виводяться в воду спеціальними статевими воронками або метанефридіями. У більшості водних кольчецов запліднення зовнішнє, у ґрунтових форм - внутрішнє. Розвиток з метаморфозом (у многощетинкових черв'яків) або пряме (у малощетінкових черв'яків, п'явок). Деякі види кольчецов, крім статевого, розмножуються і безстатевим способом (фрагментацією тіла з наступною регенерацією відсутніх частин). Тип Кільчасті черви підрозділяється на три класи - Многощетінковиє, Малощетінковиє і П'явки.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: veronicakul