Предмет: Литература, автор: Лосяшь

Сочинение почему Герасим ушёл в деревню.

Ответы

Автор ответа: davydkinsfamil
0
Герасим, немой крепостной, подневольно отправленный из деревни служить в барский дом, бежал оттуда,потому что не мог больше терпеть несвободу, глухость к судьбе крепостных крестьян со стороны их господ, равнодушие. Не важно, умел бы Герасим разговаривать или нет - его голос никогда б не остался услышанным. В образе немого Герасима воплотился собирательный образ русского подневольного человека, лишенного своей судьбы, лишенного выбора. Герасим был лишен двух дорогих ему душ- девки Татьяны и собачки Муму: Татьяну выдали замуж против ее воли за пьяницу Капитона, дворового башмачника, а собачку барыня приказала уничтожить, чтоб она не лаяла по ночам. Герасим сам убил Муму, утопив ее в реке с камнем на шее. Он взял это бремя на себя. Ему было уже все равно, высекут его до смерти или сошлют на каторгу, ему было главное вдохнуть хоть глоток свободы, ощутить ее, вырваться из клетки подневольного существования! По воле судьбы, барыня умерла, и наказания за побег Герасиму не последовало. Но его протест-побег - это протест (немой протест, неслышный) всего русского крепостного крестьянства против нарушения бесценного права человека - права на свободу!
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Liverence3
Допоможіть будь ласка треба знайти усі означення та означувальні слова та позначити поширені вони чи непоширені.


Коли людина чесна, то вона могутніша за всі святощі у книгах світових і за всі закони, вписані туди (Т. Осьмачка). 2. Віктор сидів і терпляче чекав на дзвінок у двері. 3. Лише реальна звукова доріжка наче утримувала події в автобусі під контролем Віктора. 4. Путівець у лісі не був розрахований на автобуси. 5. Хвилин за пʼять напружене мовчання на тлі працюючого десь на дворі електрогенератора порушила чергова розмова по рації (З тв. А. Куркова). 6. Відчуття ніяковості й досади по тій розмові за клопотами й минулося та, видати, не забулось. 7. Він поїде на батьківщину свого батька, а власне, і свою батьківщину: там живуть його брати по мові й вірі .
8. Жінка оповідає світові свій діалог з ніччю, Зі звичайною ніччю на струнах душі її (Я. Шекера). 9. … він побачив невеличкого хлопчика, закутаного хусткою, і худу бабуню у валянках (М. Зарудний). 10. У вибалку на самім дні – Зелена стежка в бурʼяні (В. Мисик). 11. Повітря було напоєне креозотом, шкірою валіз, димом горілого листя і ще чимсь вокзальним. 12. Він купив квіти, мʼяку іграшку з дивною назвою Котик Гав, пляшку кагору й поніс додому. 13. Чоловік узяв плаща, подивився на тріщину в стіні, перекошені двері, косо прибиту книжкову полицю. 14. Біля молодого дуба Ірка якусь мить дивилася на відполіровану вітром дубову кору (З тв. В. Даниленка).​